Obrazom: Pod rozhlasovou pyramídou otvorili vianočné trhy

Pod rozhlasovou pyramídou otvorili vianočné trhy
V Bratislave otvorili ďalšie vianočné trhy, tentoraz na terase pod budovou RTVS - Slovenského rozhlasu. Na snímke pohľad do priestorov Vianočných trhov POD PYRAMÍDOU v deň ich otvorenia. Bratislava, 1. december 2014. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 1. decembra (WEBNOVINY) – Vianočnú atmosféru, tradičné jedlo a netradičné darčeky, koncerty či hudbu ponúkajú pred Vianocami vianočné trhy pod známou obrátenou pyramídou Slovenského rozhlasu v Bratislave.

Vianočné trhy POD PYRAMÍDOU sa budú konať od pondelka 1. decembra v mestskej záhrade na terase budovy rozhlasu. Trhy, ktoré organizuje RTVS spolu s občianskymi združeniami Jedlé mesto a ID Space Team, budú otvorené každý deň od 12:00 do 22:00. Agentúru SITA o tom informoval PR manažér RTVS Juraj Kadáš.

Obrazom: Pod rozhlasovou pyramídou otvorili vianočné trhy

Návštevníkov zohreje vyhrievaný stan

Vianočné trhy pod známou bratislavskou pyramídou ponúknu zdravé a kvalitné jedlo či vianočné darčeky. Návštevníci si budú môcť pochutnať na vianočných jedlách z iných kultúr, ale i na tradičných jedlách či vianočnom punči. Pripravený je aj hudobný program, návštevníci sa tiež budú môcť zoznámiť so sviatočnými či zimnými zvykmi z rôznych kútov Slovenska i sveta.

„Zámerom RTVS a participujúcich partnerov je pre všetkých návštevníkov vytvoriť magickú atmosféru Vianoc,“ priblížil nápad zorganizovať vianočné trhy Kadáš. Návštevníci trhov sa budú môcť na terase rozhlasu zohriať vo vyhrievanom stane, v ktorom sa bude konať väčšina podujatí a koncertov.

Pod rozhlasovou pyramídou otvorili vianočné trhy
Foto: SITA/Ján Slovák

Bude aj stromček a darčeky

Pod rozhlasovou pyramídou bude stáť aj vianočný stromček, kde budú môcť ľudia priniesť darčeky pre tých, čo sú v núdzi. S balením darčekov pre blízkych pomôžu dobrovoľníci v benefičnom baliacom kútiku a ľudia tu budú môcť poslať aj sviatočný pozdrav.

Organizátori vianočných trhov na terase rozhlasu ponúkajú v predvianočnom čase takmer 50 koncertov, vystúpia napríklad kapely Korben Dallas či Billy Barman. Okrem kapiel návštevníkom zaspieva aj Detský spevácky zbor Slovenského rozhlasu či folklórny súbor.

Pripravené sú aj viaceré diskusie či premietania. Najmenší návštevníci sa môžu tešiť na premietanie klasických rozprávok z archívu RTVS a od otvorenia trhov sa budú každý pracovný deň od 20:00 v stane na terase rozhlasu premietať aj priame prenosy z Adventných koncertov RTVS.

Pod rozhlasovou pyramídou otvorili vianočné trhy
Foto: SITA/Ján Slovák

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Billy Barman
Firmy a inštitúcie RTVS Rozhlas a televízia Slovenska