Obrazom: Pohoda je slnečná, zahrali i Chiki liki tu-a

Bažant Pohoda 2015
Atmosféra druhého dňa 19. ročníka multižánrového festivalu Bažant Pohoda 2015 na letisku v Trenčíne. Trenčín, 10. júl 2015. Foto: SITA/Robert Tappert

TRENČÍN 11. júla (WEBNOVINY) – Multižánrový festival Bažant Pohoda vstúpil do tretieho dňa. Po chladnej noci si tisíce návštevníkov a návštevníčok užívajú slnečnú sobotu, trávnaté plochy zaplnili opaľujúci sa ľudia.

Obrazom: „Pohoďáci“ sa skvele bavia

Ďalší vyhľadávajú tieň, navštevujú diskusie či využívajú športové a iné aktivity. Areálom premáva vláčik, ale aj množstvo rodičov s deťmi v drevených vozíkoch. K typickej atmosfére letného festivalu prispievajú aj výborné výkony účinkujúcich.

Bažant Pohoda 2015
Foto: SITA/Robert Tappert

Program na Bažant stagei odštartoval o 12:00 projekt Sendreiovci Le Orchestroha. Kapela Puding pani Elvisovej roztancovala dav, do ktorého klávesák a spevák Pino hodil aj najnovší album Tektonická platňa (2015). Veľký úspech mala aj ďalšia obľúbená festivalová formácia Chiki liki tu-a, ktorá vystúpila na Orange stagei. Po nej uviedol Braňo Jobus rakúsku kapelu Bilderbuch.

O 17:30 sa bude konať v Pohoda shope autogramiáda formácie Lola Marsh a o hodinu neskôr sa fanúšikovia a fanúšičky môžu stretnúť aj s Irie Révoltés. Headlinerkou sobotňajšieho dňa je islandská speváčka Björk, ktorá sa na hlavnom pódiu predstaví o 20:00.

Okrem nej program ponúka aj interpretov ako Les Ambassadeurs, of Montreal, Korben Dallas Symphony, Cocorosie , Darkstar, Roni Size Reprazent, Hybrid Minds, Turbowolf či Le Payaco. V Bažant kinematografe budú premietať dokument 38 (2014) a tiež Divoké historky (2014).

Bažant Pohoda 2015
Foto: SITA/Robert Tappert
Bažant Pohoda 2015
Foto: SITA/Robert Tappert

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom