Obrazom: Polícia zaistila konope na takmer šesťtisíc dávok

Rastliny konope zaistené políciou
Pri domovej prehliadke našli policajti v jednom z rodinných domov na Kalinčiakovej ulici v Pezinku, zelené aj sušené rastliny konope a v špeciálne upravených priestoroch prenajatého domu zaistili nástroje a zariadenia určené na pestovanie, spracovanie aj balenie konope. Pri zásahu zadržali 39-ročného The z Pezinka a 51-ročného občana Vietnamskej republiky. Foto: SITA/KR PZ Bratislava

BRATISLAVA/PEZINOK 10. septembra (WEBNOVINY) – Takmer šesť tisíc dávok by sa dalo pripraviť z rastlín konope, ktoré našli policajti v jednom z rodinných domov na Kalinčiakovej ulici v Pezinku.

Po spoločnej akcii pezinských kriminalistov a Národnej protidrogovej jednotky padli dve obvinenia. Na prípade pracovali policajti niekoľko týždňov.

Obrazom: Polícia zaistila konope na 6-tisíc dávok

Ako agentúru SITA informovala bratislavská policajná hovorkyňa Karina Považanová, pri domovej prehliadke zaistili zelené aj sušené rastliny konope a v špeciálne upravených priestoroch prenajatého domu zaistili nástroje a zariadenia určené na pestovanie, spracovanie aj balenie konope.

Pri zásahu zadržali 39-ročného The z Pezinka a 51-ročného občana Vietnamskej republiky. Obaja už čelia obvineniam z drogovej trestnej činnosti, v prípade dokázania viny im hrozí trest na 10 až 15 rokov. Po vykonaní potrebných procesných úkonoch vyšetrovateľ predloží návrh na ich vzatie do väzby.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom