Obrazom: Posledný Ikarus mal v Bratislave rozlúčkovú jazdu

V Bratislave končí posledný Ikarus
Pohľad na autobus Ikarus 435 počas rozlúčkovej jazdy. Bratislava, 20. máj 2016. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 20. mája (WebNoviny.sk) – Autobusy typu Ikarus 435 na pravidelných linkách v bratislavskej MHD končia, s posledným z nich sa Dopravný podnik Bratislava rozlúčil okružnými jazdami mestom.

Na rozlúčkovú jazdu sa posledný Ikarus vydal v piatok 20. mája o 15:00 od zastávky Most SNP. Dopravný podnik na rozlúčku s týmto typom autobusu, ktorý jazdil v bratislavských uliciach približne 20 rokov, pozval všetkých priaznivcov verejnej dopravy. Agentúru SITA o podujatí informovala hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava Adriana Volfová.

Obrazom: Posledná jazda Ikarusu 435 v Bratislave

Rozlúčková jazda Ikarusu viedla spod Mosta SNP cez Einsteinovu, Viedenskú, Krasovského, ďalej cez estakádu a Bosákovu ulicu na Most Apollo a cez Landererovu, Dostojevského rad k Autobusovej stanici. V posledný deň prevádzky sa Ikarus vydal ešte na cestu z Autobusovej stanice smerom do Devínskej Novej Vsi, následne viedla z bratislavskej Dúbravky po trase linky č. 83 k petržalskému Technopolou, odtiaľ šiel na Námestie Ľ. Štúra a poslednou trasou rozlúčkovej jazdy Ikarusu bola cesta zo Zochovej po trase linky č. 39 na Súhvezdnú a odtiaľ do Vozovne Trnávka. Počas rozlúčkovej jazdy Ikarus po všetkých týchto trasách premával bezplatne, doplnila Volfová. Viac informácií je na webe Dopravného podniku Bratislava www.dpb.sk.

Autobusy typu Ikarus jazdili v bratislavských uliciach od roku 1996. Posledný z nich si plánuje Dopravný podnik Bratislava ponechať ako muzeálny exponát a využiť ho pri špeciálnych akciách. „Ak to bude aj naďalej dovoľovať jeho technický stav, nie je vylúčené, že sa ukáže počas jázd historickými vozidlami v bratislavských uliciach,“ uzavrela Volfová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie DPB Dopravný podnik Bratislava