Obrazom: Pozrite si nových poslancov parlamentu

NR SR
Poslanci si v budove parlamentu na Župnom námestí v Bratislave prevzali osvedčenia o zvolení za poslancov. Bratislava, 11. marec 2016. Foto: SITA/Marek Mrviš

BRATISLAVA 11. marec 2016 (WebNoviny.sk) – Predseda Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Eduard Bárány v piatok odovzdal novozvoleným poslancom osvedčenia o zvolení.

Stranu Smer-SD v parlamente reprezentuje 49 zákonodarcov. Dvadsaťjeden poslancov má SaS, 19 hnutie OĽaNO – NOVA, SNS bude v parlamente zastupovať 15 predstaviteľov. Osvedčenie o zvolení si prevzalo aj 13 poslancov za stranu Kotleba – Ľudovej strany Naše Slovensko. Jedenásť zákonodarcov majú strany Sme rodina – Boris Kollár a Most-Híd. Najmenšou parlamentnou stranou je strana Sieť s desiatimi poslancami.

V novom volebnom období do pléna národnej rady už nezasadnú poslanci zo strán KDH a SDKÚ-DS, ktoré nezískali dostatočnú podporu voličov. V NR SR tak neuvidíme napríklad predsedov týchto strán Jána Figeľa a Pavla Freša či bývalého šéfa KDH Pavla Hrušovského.

Obrazom: Poslanci si prevzali osvedčenia o zvolení

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris Kollár
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republiky