Obrazom: Pozrite si top momenty zo sveta športu v roku 2012

Strieborní hrdinovia prišili na Karose
Hokejisti slovenskej reprezentácie, ktorí získali na MS v ľadovom hokeji strieborné medaily, počas jazdy ulicami Bratislavy. Bratislava, 21. máj 2012. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 30. decembra (WEBNOVINY) – Uplynulých dvanásť mesiacov by sa pokojne mohlo nazvať aj ako „rok športu“.

Hokejoví fanúšikovia v jeho úvode držali palce Bokrošovmu tímu na MS v Calgary. V Poprade sa KHL skončila blamážou a dlhmi, v Bratislave naopak odštartovala v septembri vo veľkom štýle.

Hokejový vrchol roka prišiel na šampionáte v Helsinkách, kde partia okolo trénera Vladimíra Vůjtka po fantastických výkonoch priniesla domov na starej karose strieborné medaily.

Veľký slovenský zázrak na Tour de France s menom Peter Sagan podtrhol skvelými výkonmi aj Peter Velits. Koniec júla a augusta sa športový svet presťahoval do Londýna, ktorý hostil letné olympijské hry. Slovákom najväčšiu radosť pripravili medailové úspechy Danky Bartekovej, Zuzany Štefečekovej, Michala Martikána, bratov Pavla a Petra Hochschornerovcov i finálová účasť Lucie Klocovej.

Pod Tatrami sa zase na jeseň rozprúdila ohnivá diskusia o zákroku kapitána pražského Leva na svojho kamaráta a vedúcu osobnosť hokejistov Slovana Miroslava Šatana. Koniec roka priniesol dve nečakané udalosti, keď si Martin Kližan prišiel v teplákoch po ocenenie Tenista roka a víťazstvo strelkyne Štefečekovej nad Petrom Saganom v ankete Športovec roka 2012.

Obrazom: Toto sú najpamätnejšie momenty zo sveta športu

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lionel MessiMartin KližanPeter SaganPeter Velits
Firmy a inštitúcie HC Slovan BratislavaSlovenská hokejová reprezentácia