Obrazom: Pri nehode dvoch autobusov zahynuli štyria ľudia

V Seattli sa zrazili dva autobusy, štyria ľudia zahynuli
Pri nehode dvoch autobusov Seattli zahynuli štyria ľudia a ďalších 44 osôb utrpelo zranenia. K zrážke medzi turistickým obojživelným autobusom a vozidlom vezúcim zahraničných študentov došlo na rušnom Moste Georgea Washingtona nad vodným kanálom spájajúcim jazero Union s Pugetovým zálivom. Seattle, 24. september 2015. Foto: SITA/AP

SEATTLE 25. septembra (WebNoviny.sk) – Štyria ľudia zahynuli a ďalších 44 osôb utrpelo zranenia pri zrážke dvoch autobusov, ku ktorej došlo v noci na piatok v meste Seattle v americkom štáte Washington. Informovala o tom agentúra Reuters.

Obrazom: Zrážka dvoch autobustov v meste Seattle

Podľa hasičov a záchranárov, ktorí zasahovali na mieste nešťastia, k zrážke medzi turistickým obojživelným autobusom a vozidlom vezúcim zahraničných študentov došlo na rušnom Moste Georgea Washingtona nad vodným kanálom spájajúcim jazero Union s Pugetovým zálivom.

Miestne úrady uviedli, že štyria ľudia zomreli na mieste a zo 44 zranených je 12 v kritickom stave. Ďalších 32 ľudí utrpelo život neohrozujúce zranenia, pričom väčšina ťažšie zranených sa nachádzala v autobuse, ktorý si pre zahraničných študentov 1. ročníka prenajala vysoká škola North Seattle College. Podľa predstaviteľa školy sa v autobuse viezlo približne 45 študentov a pedagógov. Ich mená ani štátnu príslušnosť škola zatiaľ nezverejnila.

Vyšetrovatelia v súčasnosti vyhodnocujú výpovede svedkov, na základe ktorých mohla nehodu zapríčiniť mechanická porucha na obojživelnom turistickom autobuse.

Video: Autobusy sa zrazili na rušnom Moste Georgea Washingtona

https://www.youtube.com/watch?v=3kMp2RdPtQI

V Seattli sa zrazili dva autobusy, štyria ľudia zahynuli
Foto: Ken Lambert/The Seattle Times via AP
V Seattli sa zrazili dva autobusy, štyria ľudia zahynuli
Foto: SITA/AP
V Seattli sa zrazili dva autobusy, štyria ľudia zahynuli
Foto: KOMONEWS.COM via AP

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom