Obrazom: Pri PKO sa po dažďoch zosunul svah, doprava zlyhala

V Bratislave kolabovala doprava, pri PKO sa zosunul svah
Pri bratislavskom PKO sa zosunul svah, na viacerých miestach hlavného mesta skolabovala doprava, cesty boli zaplavené a neprejazdné. Bratislava, 14. septembra 2014. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 14. septembra (WEBNOVINY) – Hasiči zasahovali v nedeľu a pondelok po silných dažďoch na viacerých miestach v Bratislavskom kraji.

Zosunul sa svah, cesty boli zatopené

Vážna situácia bola pri bratislavskom PKO, kde sa po silných dažďoch zosunul svah spolu so stromami na cestu. Z tohto dôvodu bola doprava v jednom smere odstavená. Z bezpečnostných dôvodov hasičský zbor nariadil aj vypnutie elektrického prúdu trolejového vedenia, takže do Karlovej Vsi ani do centra nepremávali električky. Od zastávky Lafranconi až po zastávku Chatam Sofér bola komunikácia uzavretá v oboch smeroch a cestujúci museli tento úsek prejsť peši.

Obrazom: Situácia v Bratislave

Električky už jazdia, autobusy odkláňajú

Premávka električiek číslo 4, 5 a 9 do Karlovej Vsi so sníženou rýchlosťou je od pondelkového rána opäť obnovená. Cestu na Nábreží armádneho generála Ludvíka Svobodu pred PKO sprejazdnili v pondelok podvečer, informoval o tom bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff.

Ako informoval riaditeľ kancelárie primátora Ľubomír Andrassy, cestu bolo treba vyčistiť a svah spevniť betónovými zábranami, aby sa pôda ďalej nezosúvala. Podľa prvých odhadov by riešenie celej situácie mohlo radnicu vyjsť na približne milión eur. Pomoc budú žiadať aj od vlády vo forme refundácie nákladov. Ako vysvetlil Andrassy, v súvislosti s nedeľným zosuvom pôdy bola zo strany Starého Mesta vyhlásená mimoriadna situácia a zasadli krízové štáby mestskej časti i mesta. Zosuv pôdy v nedeľu spôsobilo podmáčanie svahu.

Ako upozornil Andrassy, podmáčaná je aj Žižkova ulica, ktorá z bezpečnostných dôvodov ostáva uzavretá pre autá aj pre chodcov.

Voda zaplavila viaceré podjazdy

Dopravné obmedzenia platili aj v iných častiach hlavného mesta. Pre zvýšenú úroveň vody na vozovke bol neprejazdný podjazd pod Prístavným mostom a podjazd pod železničnou traťou na ulici Domové role. Natečenú vodu odčerpávali na mieste hasiči a premávku v tomto úseku policajti odkláňali.

Bratislavská policajná hovorkyňa Karina Považanová informovala, že pre nadbytočnú vodu bola ťažko prejazdná aj Výtvarná ulica, Dvojkrížna ulica, Korytnicka ulica, Oremburská ulica a Starohájska ulica pri výjazde na Dolnozemskú cestu. Neprejazdná bola rovnako aj Devínska cesta.

Ako agentúru SITA informovalo Operačné stredisko Hasičského a záchranného zboru v Bratislave, hasiči zasahovali okrem Bratislavy aj v Plaveckom Štvrtku a v Malackách. Vo väčšine prípadov odčerpávali vodu a odstraňovali padnuté stromy.

Niektoré cesty sú stále neprejazdné

Niektoré cesty v Bratislavskom kraji sú po silnom daždi stále neprejazdné aj v pondelok, upozorňuje vodičov polícia. Ako informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, pre množstvo stojatej vody na vozovke je v súčasnosti úplne neprejazdná Pezinská ulica v obci Chorvátsky Grob. Na mieste sa nachádzajú policajti, ktorí premávku usmerňujú a odkláňajú.

Na Devínskej ceste v smere z Karlovej Vsi na Devín v úseku za Riviérou je v súčasnosti aj naďalej premávka vedená v jednom jazdnom pruhu z dôvodu zosunutej pôdy a možného zosuvu stromov po celom úseku Devínskej cesty.

Až do odvolania je neprejazdné Nábrežie armádneho generála Ludvíka Svobodu od tunela pod hradným kopcom v smere na Karlovu Ves. Na mieste sa nachádzajú policajné hliadky, ktoré premávku odkláňajú. Polícia preto vodičom odporúča, aby na prejazd do Karlovej Vsi využili most Lafranconi.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľubomír Andrassy