Obrazom: Pyreneje preverili vrchárov, Sagan šetril sily

Froome sa v Pyrenejách dostal do žltého dresu
Cyklisti počas 8. etapy Tour de France, ktorá viedla z Pau do Bagnéres-de-Luchon a merala 184 kilometrov. Foto: SITA/AP

BAGNÉRES DE LUCHON 9. júla (WebNoviny.sk) – Britský cyklista Christopher Froome, sa stal víťazom 8. etapy Tour de France, náročnej pyrenejskej previerky so štartom v Pau a cieľom v Bagnéres de Luchon (184 km). Froome nečakane zaútočil na vrchole posledného stúpania Col de Peyresourde 15,6 km pred cieľom a po majstrovsky zvládnutom záverečnom zjazde zvíťazil.

Slovák Peter Sagan (Tinkoff) medzi najlepšími v cieli chýbal. Opäť sa rozhodol zbytočne neplytvať so silami a napokon v etape skončil na 137. mieste s vyše polhodinovým odstupom na Frooma.

Obrazom: Najkrajšie momenty ôsmej etapy Tour de France

Sobotňajšia etapa bola jednou z variácií na pyrenejskú klasiku s ďalekou históriou. Mesto Pau, kde etapa štartovala, sa stalo zastávkou TdF po 68. raz, cieľová dedinka Bagnéres-de-Luchon sa vyskytla v intinerári najslávnejších pretekov päťdesiatyôsmykrát.