Obrazom: Sagana na prezentácii tímov Tour zatienil Contador

V Holandsku sa predstavili tímy Tour de France
V holandskom Ultrechte sa pred tisíckami fanúšikov Tour de France predstavili jednotlivé cyklistické tímy. Na fotografii jazdci tímu Team Tinkoff-Saxo so Španielom Albertom Contadorom (štvrtý sprava) a Slovákom Petrom Saganom (druhý zľava) prichádzajú po rieke na lodi na tímovú prezentáciu. Holandsko, 2. júla 2015. Foto: SITA/AP

UTRECHT 2. júla (WEBNOVINY) – Slovenský cyklista Peter Sagan bude na Tour de France v tíme Tinkoff-Saxo v tieni Alberta Contadora, ktorý po triumfe na Giro d’Italia ašpiruje aj na úspech na ďalšom trojtýždňovom podujatí.

Obrazom: V Holandsku sa predstavili tímy Tour de France

Už na prezentačnej tlačovej besede v hoteli Carlton President i následnej prezentácii družstva na predstavovaní tímov Tour pred tisíckami fanúšikov v parku pri Železničnom múzeu v holandskom Utrechte hral hlavnú Alberto Contador, ktorý ako bývalý chovateľ vtákov dostal od novinárov kanárika.

Operenec však zostal veľmi nepovšimnutý, rovnako ako Sagan pri novinárskom záujme. „Nie som bokom, som súčasťou tohto tímu. Som šťastný a teší ma, že môžem jazdiť s Albertom. Môžeme prežiť spoločne krásnu Tour a bojovať s inými o žltý dres. Sme skvelý tím a chceme vyhrať tieto preteky,“ povedal počas tlačovej besedy Peter Sagan.

Zmeny v bodovaní nastali vraj kvôli Saganovi

Získa Peter Sagan štvrtý zelený dres na Tour de France?

Dvadsaťpäťročný Žilinčan vyhral v predchádzajúcich troch rokoch na Tour vždy bodovaciu súťaž o zelený dres. Tento rok však pravdepodobne podrobí svoje ambície v prospech Contadora. Naposledy sa niektorému tímu podarilo vyhrať kombináciu žltého a zeleného dresu pred osemnástimi rokmi, jazdci Telekomu to zvládli dokonca dvakrát po sebe.

V roku 2012 radšej Sky obetoval Marka Cavendisha v prospech úspechu Bradleyho Wigginsa. „Na Tour de France je najdôležitejšou vecou žltý dres. Myslím si, že každý to vie. Je pekné byť v tíme, ktorý chce bojovať o celkové prvenstvo,“ hovorí podľa cyclingnews.com Sagan.

Tento rok sa na Tour de France zmenilo bodovanie súťaže o zelený dres. V deviatich rovinatých etapách získa víťaz o dvadsať bodov viac ako druhý v cieli, zvyčajne to bolo len desať. Mnohí hovoria, že vedenie Tour urobilo zmenu kvôli Saganovi.

„Ktovie, možno to bude pre mňa aj lepšie. Veľké zmeny to nie sú a stále sa dá bodovať aj v horách. V súčasnom nastavení tímu s Albertom však uvidíme, čo sa bude diať. Pôjdeme deň po dni. Možno to bude ťažšie, možno nie,“ skonštatoval pre cyclingnews.com Sagan.

Video: Predstavenie tímu Tinkoff Saxo

Sagan predvádza skvelú formu

Úradujúci majster SR má dobrú formu, čo potvrdil rôznymi úspechmi na Okolo Kalifornie, Okolo Švajčiarska či národnom šampionáte. Tento rok bude mať iné postavenie na Tour v tíme ako v minulosti, keď jazdil v drese Cannondalu.

„Mám dobrú formu, za sebou kvalitnú prípravu. Uvidím, čo by som mohol dokázať. Máme ambície získať žltý dres a bolo by skvelé, ak by sa nám to podarilo. Moje postavenie v družstve je iné, ako v minulosti. Budem sa snažiť pomôcť Albertovi. Uvidím, koľko sa naskytne šancí pre mňa a či sa mi podarí získať zelený dres. Na rozdiel od minulosti to však nie je pre mňa priorita. Žlté tričko je oveľa podstatnejšie. Ak bude Alberto potrebovať pomoc, nemôžem ísť za svojím zeleným, ale musím mu pomôcť,“ priznal Sagan a v podobnom duchu hovoril aj do mikrofónu moderátora počas predstavenia tímu.

V Utrechte priviezli jazdcov štýlovo po kanáli na člnoch, následne cyklisti nasadli na bicykle a prišli pomedzi špaliere fanúšikov na pripravené pódium. V popredí pod ním nechýbala slovenská vlajka, ktorú priniesli fanúšikovia spod Tatier.

V Holandsku sa predstavili tímy Tour de France
Foto: SITA/AP

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alberto ContadorPeter Sagan
Firmy a inštitúcie Tinkoff-Saxo