Obrazom: Šampanské a bitka špurtérov, slávna Tour skončila

Najkrajšie momenty z poslednej etapy Tour de France 2015
Víťaz 102. ročníka Tour de France Chris Froome si vychutnáva šampanské počas poslednej etapy zo Sévres na Elyzejské polia v Paríži. Foto: SITA/AP

PARÍŽ 26. júla (WEBNOVINY) – Stodruhý ročník Tour de France je minulosťou. Prestížne preteky už tradične vyvrcholili na Elyzejských poliach v Paríži.

Do francúzskej metropoly v nedeľu prišlo 160 jazdcov, čo je druhý najnižší počet od roku 2010. Menej cyklistov videlo cieľ len v roku 2012 (155). Nedeľňajšiu etapu výrazne ovplyvnilo počasie. Vzhľadom na dážď sa všetkým jazdcom počítal do celkového poradia čas pri prvom prejazde cieľom na Elyzejských poliach. Následne sa bojovalo už len o umiestnenie v etape.

Pred nájazdom na desať okruhov v okolí Elyzejských polí to bola predovšetkým oslava najlepších na 102. ročníku. Nechýbalo ani šampanské.

Froomovi kolegovia nastúpili v špeciálnych čierno-žltých dresoch, Sagan mal zasa svoj čierny bicykel doplnený o zelené farby. Pelotón priviedol do Paríža po mokrých cestách tím Sky. Poslednú horskú prémiu pretekov na 10,5. km etapy vyhral Filippo Pozzato. Na rýchlostnej prémii na 56. km nebojovali šprintéri, ktorí si šetrili sily na záver. Vyhral ju Andrij Grivko.

Posledných sedem okruhov na Elyzejských poliach sa už začalo naplno súťažiť. Podľa očakávania sa však rozhodlo v šprintérskej koncovke. V nej sa podľa očakávaní presadil najväčší favorit André Greipel, ktorý oslávil štvrtý triumf na Tour 2015 a celkovo trinásty v sezóne. Sagan bojoval, ale napokon sa musel uspokojiť so 7. priečkou.

Obrazom: Záverečná etapa 102. ročníka Tour de France