Obrazom: Serena Williamsová si vybojovala 54. singlový titul

S. Williamsová - S. Cirsteová 6:2, 6:0
Americká tenistka Serena Williamsová s trofejou po finálovom zápase na turnaji v Toronte, v ktorom hladko porazila Rumunku Soranu Cirsteovú za 66 minút 6:2, 6:0. Foto: SITA/AP

TORONTO 11. augusta (WEBNOVINY) – Američanka Serena Williamsová získala svoj 54. singlový titul na hlavnej profesionálnej úrovni a ôsmy v tomto kalendárnom roku.

V nedeľňajšom finále dvojhry na turnaji WTA Rogers Cup v kanadskom Toronte zvíťazila ako jednotka „pavúka“ nad nenasadenou Rumunkou Soranou Cirsteovou za 66 minút 6:2, 6:0. „Vedela som, že súperka zdolala počas týždňa viaceré zvučné mená (Wozniacku, Kvitovú či Na Li, pozn.). Viem, že je schopná vyhrávať veľké zápasy. Nechcela som byť jej ďalšou obeťou,“ uviedla po stretnutí mladšia zo sestier Williamsových.

Američanka si z Toronta odnáša 900 bodov do hodnotenia a prémiu 426-tisíc dolárov, zdolanú uteší 620 bodov a 213-tisíc USD. V bilancii zo vzájomných duelov vedie Serena Williamsová po nedeli už 3:0.

Floridská rodáčka ukázala, že je vo výbornej forme pred záverečným grandslamovým turnajom roka US Open, ktorý v New Yorku odštartuje 26. augusta. „Bola som sklamaná, že som nevyhrala Australian Open ani Wimbledon. V tomto nie som spokojná,“ poznamenala 31-ročná S. Williamsová.

Serena Williamsová by sa mala najbližšie predstaviť na turnaji WTA Western & Southern Open v americkom Cincinnati v štáte Ohio.

Dvojhra – finále:

Serena Williamsová (USA-1) – Sorana Cirsteová (Rum.) 6:2, 6:0 za 66 minút

Obrazom: Finálový zápas na turnaji v Toronte

Rumunská tenistka Sorana Cirsteová počas finálového zápasu na turnaji v Toronte, v ktorom hladko prehrala s favorizovanou Američankou Serenou Williamsovou za 66 minút 2:6, 0:6. Foto: SITA/AP

Americká tenistka Serena Williamsová počas finálového zápasu na turnaji v Toronte, v ktorom hladko porazila Rumunku Soranu Cirsteovú za 66 minút 6:2, 6:0. Foto: SITA/AP