Obrazom: Slováci v závere vybuchli a prehrali s Francúzmi

Slovensko - Francúzsko
Francúz Jonathan Janil (vpravo) a slovenský útočník Richard Pánik počas pondelňajšieho zápasu na MS v hokeji. Foto: SITA/AP

MINSK 12. mája (WEBNOVINY) – Slovenskí hokejisti v dôležitom pondelňajšom súboji z pohľadu štvrťfinálových ambícií prehrali s Francúzskom 3:5.

Všetko o MS v hokeji nájdete —>>> TU.

Zverenci trénera Vladimíra Vůjtka mali stretnutie v Čižovka Arene veľmi dobre rozohrané. Po dvoch tretinách vyhrávali o dva góly a zdalo sa, že si na tohtoročnom svetovom šampionáte pripíšu do tabuľky A-skupiny prvú výhru. Reprezentanti „galského kohúta“ však v tretej tretine dokonale otočili výsledok.

Obrazom: Pondelňajšie zápasy na MS v hokeji

Slovensko odohralo štvrtý duel proti Francúzsku na majstrovstvách sveta, tri predchádzajúce vždy vyhralo v Helsinkách. Celkovo sa oba tímy stretli 22. raz, Francúzi dosiahli tretie víťazstvo (bilancia 16 – 3 – 3).

Obrazom: Zápas Slovensko – Francúzsko

Firmy a inštitúcie Francúzska hokejová reprezentáciaSlovenská hokejová reprezentácia