Obrazom: Slovenskí hokejisti vyhrali na MS aj tretiu drámu

Slovensko - Slovinsko
Slovenský obranca Adam Jánošík v súboji so Slovincom Žigom Pancem pred brankárom Jánom Lacom počas zápasu B-skupiny na svetovom šampionáte v Česku. Ostrava, 5. máj 2015. Foto: SITA/Ján Viazanička

OSTRAVA 6. mája (WEBNOVINY) – Slovenskí hokejisti dosiahli na svetovom šampionáte v Česku prvé víťazstvo za tri body. Po triumfe 2:1 po predĺžení nad Bieloruskom a nájazdovej lotérii s Dánmi, zdolali Slovincov 3:1.

Súťažte s nami o dres a lístky na zápasy MS:

Za selfie na MS v hokeji 2015!

Zverenci trénera Vladimíra Vůjtka museli aj v utorok do tretice otáčať nepriaznivý stav, pretože úvodný gól zápasu v siedmej minúte strelil Jan Urbas. Slovenskí fanúšikovia opäť zaplnili ČEZ arénu a vyrovnania sa dočkali v 48. minúte, kedy svoj tretí gól na turnaji strelil Andrej Meszároš.

Svojho prvého presného zápasu na 79. majstrovstvách sveta sa dočkal aj Marián Gáborík, ktorý si v 55. minúte sťahovačkou na ľavú stranu „urobil“ slovinského beka a gólmanovi Kristanovi nedal šancu. Kanonier „kráľov“ potom rozvlnil sieť ešte raz, keď 1,6 sekundy pred koncom tretej tretiny gólom do prázdnej bránky spečatil triumf Slovenska.

Obrazom: Slováci otočili ďalší zápas, Gáborík strelil dva góly