Obrazom: Sopka Sinabung chrlí popol, evakuovali tisíce ľudí

Po ďalšej erupcii sopky Sinabung evakuovali tisícky ľudí
Sopka Sinabung vybuchla v sobotu šesťkrát, pričom chrlila popol až do výšky dvoch kilometrov. Foto: SITA/AP

JAKARTA 16. júna (WEBNOVINY) – Tisícky dedinčanov museli evakuovať po víkendovej erupcii sopky Sinabung na indonézskom ostrove Južná Sumatra. Informovala o tom dnes agentúra DPA s odvolaním sa na miestnych predstaviteľov. „V pondelok večer sme evakuovali okolo 7000 ľudí zo siedmich dedín do 15 prístreškov,“ uviedol dnes šéf krízového štábu v okrese Karo, kde leží zmienený vulkán.

Obrazom: Sopka Sinabung chrlila lávu

Sopka Sinabung vybuchla v sobotu šesťkrát, pričom chrlila popol až do výšky dvoch kilometrov. Úrady tak museli zriadiť pre evakuované osoby vyše desať nových prístreškov. „Ešte stále musíme evakuovať ľudí z ďalších šiestich dedín, zatiaľ čo vulkán pokračuje v chrlení horúcich mrakov postupujúcich na juh a juhovýchod,“ opísal situáciu miestny koordinátor pre utečencov.

Sopka Sinabung, ktorá patrí medzi 130 aktívnych vulkánov v Indonézii, zintenzívnila svoju aktivitu už v stredu. Tento vulkán s prestávkami vybuchuje od konca roka 2013. Sopečná činnosť si odvtedy vyžiadala 16 obetí na životoch a prinútila desaťtisíce ľudí dočasne opustiť svoje domovy. Takmer 2000 ľudí stále žije v provizórnych prístreškoch.

Sopka Sinabung stále chrlí popol, evakuovali tisícky ľudí
Foto: SITA/AP
Sopka Sinabung stále chrlí popol, evakuovali tisícky ľudí
Foto: SITA/AP

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom