Obrazom: Spomienka na masaker v Mexiku sa premenila na boj

Nepokoje v Mexiku
Vyše 50 ľudí utrpelo zranenia pri násilných stretoch medzi maskovanými demonštrantmi a políciou počas pochodu pri príležitosti výročia študentského masakru z roku 1968. Foto: SITA/AP

MEXIKO 3. októbra (WEBNOVINY) – Vyše 50 ľudí utrpelo zranenia pri násilných stretoch medzi maskovanými demonštrantami a políciou počas pochodu pri príležitosti výročia študentského masakru z roku 1968.

Medzi zranenými je 32 policajtov. Úrady počas demonštrácie zadržali skoro 100 osôb.

Do pokojného pochodu tisícov ľudí v hlavnom meste Mexiko sa zamiešalo asi 200 maskovaných výtržníkov, ktorí do policajtov hádzali kamene a zápalné fľaše.

Polícia odpovedala použitím slzotvorného plynu, niektorí policajti kamene hádzali späť na demonštrantov. Výsledkom je 51 zranených vrátane desiatich novinárov, porozbíjané výklady a poničené autá.

Obrazom: Polícia na zápalné fľaše odpovedala slzotvorným plynom

Demonštranti aj po 25 rokoch žiadajú potrestanie zodpovedných za streľbu do študentov v októbri 1968, pri ktorej podľa oficiálnych údajov zomrelo 40 ľudí. Ľudskoprávne organizácie hovoria o najmenej 300 mŕtvych. Demonštrácie pri tejto príležitosti sa konajú každý rok. Tentokrát sa k pochodu pridali aj štrajkujúci učitelia, ktorí protestujú proti reforme školstva.

Video: Strety medzi demonštrantmi a políciou si vyžiadali 51 zranených

https://youtube.com/watch?v=BvGm5exX_do

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom