Obrazom: Stanley Cup príde do Trenčína, králi uspeli v dráme

Piaty finálový zápas NHL
Brankár Los Angeles Kings Jonathan Quick padá na ľad po zrážke s útočníkom New Yorku Rangers Benoitom Pouliotom počas piateho finálového zápasu NHL. Foto: SITA/AP

LOS ANGELES 14. júna (WEBNOVINY) – Hokejisti Los Angeles Kings zvíťazili v piatkovom piatom stretnutí finále NHL nad New Yorkom Rangers 3:2 po dvojnásobnom predĺžení a celú sériu vyhrali 4:1 na zápasy. „Jazdcom“ sa už šiestykrát v tejto sezóne nepodarilo utiecť hrobárovi z lopaty. Pred piatkovým zápasom mali bilanciu 11:2 v stretnutiach, v ktorých čelili vyradeniu z play-off.

Piaty duel finálovej série v LA bol už 93. v tejto sezóne v play-off, čo je nové maximum. Doterajším bolo 92 zápasov z roku 1991. Marián Gáborík odohral v piatok 25:24 min a v tretej tretine strelil dôležitý vyrovnávajú gól na 2:2.

Obrazom: Piaty finálový zápas NHL

Gáborík sa stal deviatym Slovákom, ktorý získal cennú trofej za celkový triumf v play-off NHL. Pred ním sa to podarilo Stanovi Mikitovi, Jiřímu Bicekovi, Martinom Cibákovi, Tomášovi Kopeckému, Miroslavovi Šatanovi, Mariánovi Hossovi, Zdenovi Chárovi a Michalovi Handzušovi.