Obrazom: Strieborná K4 vo finále tesne porazila Čechov

Slovenský štvorkajak si na olympiáde vypádloval striebro
Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike, sprava: Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr a Tibor Linka počas finále v kategórii K4 mužov na 1000 m. Rio de Janeiro, 20. august 2016. Foto: SITA/Martin Medňanský

RIO DE JANEIRO 20. augusta (WebNoviny.sk) – Po zlatom piatku v podaní Mateja Tótha bola na Hrách XXXI. olympiády v brazílskom Riu de Janeiro pre Slovensko medailová aj sobota.

OH 2016

Slovenský štvorkajak v zložení Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr a Tibor Linka si vo finále na 1000 m vypádloval. Úradujúci majstri sveta z Milána 2015 aj kontinentálni šampióni z Moskvy 2016 Slováci boli vo finále na všetkých medzičasoch práve na druhej pozícii.

Po 250 m to bolo o 0,28 s a na méte 500 m malo manko hodnotu 82 stotín. Vtedy už bolo čoraz zjavnejšie, že lídri z Nemecka neohrozene smerujú za zlatom. Rozpútal sa strhujúci izolovaný boj medzi SR a ČR o striebro, ďalšie K4-ky zaostávali.

Slováci na 750 m viedli pred obhajcami bronzu Čechmi s náskokom 19 stotín a napokon odrazili ich sústavný nápor. Medaily im odovzdala krajanka – strelkyňa a členka MOV Danka Barteková.

Obrazom: Slovenský štvorkajak si na olympiáde vypádloval striebro
Letná olympiáda Rio de Janeiro 2016 - šestnásty deň
Foto: SITA/Martin Medňanský
Slovenský štvorkajak si na olympiáde vypádloval striebro
Foto: SITA/Martin Medňanský
Slovenský štvorkajak si na olympiáde vypádloval striebro
Foto: SITA/Martin Medňanský
Samsung_reklama

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Danka BartekováDenis MyšákErik VlčekJuraj TarrTibor Linka