Obrazom: Štvrtý deň na olympiáde v Soči

Fanúšikovia, soči, olympiáda
Švajčiarski fanúšikovia počas utorňajšieho šprintu. Foto: SITA/AP

SOČI 11. februára (WEBNOVINY) – V utorok bolo v Soči na programe osem finálových disciplín. Kompletný program si môžete pozrieť —-> v tomto článku.

Viac správ z olympiády si môžete pozrieť

———-> TU

Medialové želiezko v ohni malo aj Slovensko. Biatlonistka Anastasia Kuzminová bojovala o druhú medailu, v stíhačke napokon skončila na šiestom mieste.

Obrazom: Utorok na olympiáde v Soči

Dve slovenské reprezentantky už majú svoje utorňajšie premiérové vystúpenie na ZOH za sebou, Zuzana Stromková a Natália Šlepecká z kvalifikácie nepostúpili do finále. Prvá menovaná sa však do histórie zapísala ako prvá jazdkyňa v disciplíne slopestyle na zimných olympijských hrách.

Zlato v tejto disciplíne získala Kanaďanka Dara Howellová. Jej krajanku Yuki Tsubotovú museli previezť do nemocnice v Červenej Poľane, pretože pri poslednom skoku mala hrôzostrašný pád. Podľa predstaviteľov kanadskej výpravy si akrobatka udrela čeľusť a do nemocnice išla na ďalšie posúdenie zdravotného stavu.

Obrazom: Slovenky nepostúpili do finále slopestylu

V utorňajšom šprinte voľnou technikou triumfovala nórska bežkyňa na lyžiach Maiken Caspersen Fallová. Druhá s odstupom 38 stotín sekundy bola ďalšia Nórka Ingvild Flugstad Östbergová, ktorá v dramatickom súboji o striebro o dve stotinky prekonala Slovinku Vesnu Fabjanovú.

Obrazom: Alenu Procházkovú v Soči zradilo počasie, neubránila sa slzám

V mužskej časti týchto pretekov si zlato vybojoval Nór Ola Vigen Hattestad. Vo finále poznačenom kolíziami a pádmi sa presadil v čase 3:38,39 min. Druhý s odstupom 1,22 s skončil Švéd Teodor Petterson a tretí bol jeho krajan Emil Jönsson.

Slovenských bežkyniam na lyžiach sa nedarilo. Alena Procházková časom 2:41,95 min obsadila v kvalifikácii 39. priečku a nepostúpila do štvrťfinále. V stredisku Laura nad Červenou Poľanou zaostala za najrýchlejšou Maiken Caspersen Fallovou z Nórska o 9,88 sekundy.

Obrazom: Slovenský bežec na lyžiach Mlynár nepostúpil z kvalifikácie

Neuspela ani Daniela Kotschová, ktorá skončila na 55. priečke s mankom s takmer osemnásť sekundovým mankom na víťazku. Z kvalifikácie nepostúpil ani Peter Mlynár, časom 3:51,76 min obsadil 66. priečku.