Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Otvorenie City Arény v Trnave
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Novinárska prehliadka štadióna s investorom počas otvorenie City Arény v Trnave. Trnava, 21. august 2015. Foto: SITA/Ivan Kopčáni
21. augusta 2015 ŠportFutbal od SITASITA Diskusia()

Obrazom: Takto vyzerá najmodernejší štadión na Slovensku

TRNAVA 15. augusta (WEBNOVINY) – Športovo – nákupný komplex City Arena v Trnave spája futbalový štadión a nákupné centrum a podľa autora projektu Pavla Adamca nemá synergia týchto dvoch funkcií v takomto objeme vo svete obdobu.

Trnavský projekt je netradičný aj tým, že vznikol prakticky v centre mesta. Celková výška investície sa blíži k čiastke 80 miliónov eur, z toho 30 miliónov stál samotný štadión. Športovú časť v hodnote 22 miliónov investor prevedie do majetku mesta. Investorom je trnavský podnikateľ Vladimír Poór prostredníctvom spoločností City Arena a City Arena Plus.

Obrazom: City Aréna v Trnave

Prevyšuje väčšinu štadiónov v Európe

City Arena – Štadión Antona Malatinského je prvým futbalovým stánkom dokončeným v rámci viacročného projektu rekonštrukcie, modernizácie a výstavby štadiónov, ktorý podporila vláda Roberta Fica čiastkou 45 miliónov eur. Trnava dostane z tejto čiastky 13,5 milióna, peniaze budú prichádzať postupne v období desiatich rokov.

Na Slovensku je unikátny nielen kapacitou, ale aj štandardom a technickým vybavením, ktoré prevyšuje väčšinu štadiónov v Európe,“ povedal pri dnešnej prehliadke štadiónu Adamec. Štadión poskytne vysoký komfort aktérom v zázemí, ale aj divákom. Okrem štandardného vybavenia je jeho súčasťou aj modlitebňa s maketou štadióna, ktorú požehnal pápež František. Okrem futbalových zápasov je štadión prispôsobený aj na konanie koncertov a pre rôzne ďalšie spoločenské aktivity. V tesnom susedstve sa nachádza City Arena – nákupné centrum s reštauráciami, obchodmi, piatimi kinosálami, bowlingom či fitnes centrom.

Otvorenie City Arény v Trnave
Foto: SITA/Ivan Kopčáni

Otvárací ceremoniál pre 16 000 divákov

Projekt, ktorý zmenil tvár centra Trnavy, predstavil investor verejnosti ešte koncom roka 2011. Mestské zastupiteľstvo v Trnave v nasledujúcich mesiacoch zmenilo územný plán mesta a centrálnej mestskej zóny podľa jeho požiadaviek. V polovici roka 2012 vedenie spoločnosti City Arena a vedenie mesta Trnava podpísali memorandum o spolupráci. Koncom toho istého roku poslanci mestského zastupiteľstva predali pozemky s rozlohou 3,5 hektára a niekoľko domov za jedno euro spoločnosti Vladimíra Poóra. Aj keď sa ozvali pochybnosti o vhodnosti moderného projektu do historického centra mesta, predaj podporili všetci poslanci.

Investor musel vykúpiť aj niekoľko súkromných domov, ktoré stáli projektu v ceste. Búracie práce na mieste plánovaného športovo-nákupného komplexu sa začali v marci 2013. V septembri toho istého roku tiež za účasti premiéra Roberta Fica položili základný kameň stavby. Na jar tohto roku spoločnosť oznámila, že komplex otvorí 22. augusta.

V sobotu od 10:00 bude otvorené nákupné centrum, večer o 19:00 bude na štadióne otvárací ceremoniál pre 16 000 divákov. Podľa predsedu predstavenstva City Areny Pavla Adamca to bude šou, ktorá nebude mať v tomto roku na Slovensku obdobu. Okrem futbalu sa o zábavu postarajú britská legenda The Sweet, ďalej Dario G, Michal David, Kuly, Mária Čírová a desiatky ďalších umelcov pod režisérskou taktovkou Tomáša Eibnera.

Otvorenie City Arény v Trnave
Foto: SITA/Ivan Kopčáni

Odporúčané články

Mak v Trnave nepremenil veľké šance, Kamenár ho prečítal Trnava držala postupovú nádej, po remíze ide ďalej PAOK

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Futbal

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...