Obrazom: Tampa sa otriasla z prvej prehry, vyrovnala sériu

Blesky vyrovnali finále NHL, Hossa prihral na gól
Zákrok brankára Chicaga Coreyho Crawforda počas druhého finálového zápasu NHL, v ktorom jeho tím prehral s Tampou Bay 3:4 a séria sa za stavu 1:1 sťahuje do 'veterného mesta'. Tampa, 6. jún 2015. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 7. jún (WEBNOVINY) – Hráči Tampy Bay sa z prehry, ktorú utrpeli v prvom stretnutí s Chicagom v bojoch o Stanleyho pohár už otriasli a v sobotňajšom dueli Blackhawks porazili 4:3, čím vyrovnali stav série na 1:1.

Obrazom: Tampa Bay vyrovnala stav finálovej série NHL na 1:1

V úvodnej dvadsaťminútovke otvoril skóre v 13. minúte útočník Lightning Cedric Paquette. Gólovo najúrodnejšia bola druhá tretina. Hostia počas dvoch minút a šestnástich sekúnd priebežne otočili vývoj stretnutia zásluhou presných zásahov Andrewa Shawa a Teuva Teräväinena. Ten skóroval po ukážkovej spolupráci v presilovej hre so Slovákom Mariánom Hossom.

„Blesky“ odpovedali najskôr v 27. minúte Nikitom Kučerovom a následne v 34. minúte Tylerom Johnsonom, do šatne teda opäť išli s náskokom jedného gólu.

V tretej tretine síce „jastrab“ Brent Seabrook v 44. minúte s prispením výborne stojaceho Mariána Hossu v bránkovisku zmazal manko, ale posledné slovo mali napokon „Bolts“. O osude súboja rozhodol Jason Garrison. Blackhawks už nepomohlo ani power-play.