Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nebezpečný výrobok
Nebezpečný môže byť gélový vosk Berrywell Proffessional haircare, Gel Wax značky Berrywell z Nemecka. Bratislava, 18. február 2016. Foto: SITA/ÚVZ SR
18. februára 2016 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Obrazom: Táto kozmetika je nebezpečná, varujú hygienici

BRATISLAVA 18. februára (WebNoviny.sk) – Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) varuje ľudí pred nebezpečnými kozmetickými výrobkami a farbou na tetovanie. Výrobky do rýchleho výstražného systému pre nepotravinárske výrobky RAPEX nahlásili kontrolné orgány v Českej republike, Taliansku a Írsku. „Je možné, že uvedené výrobky sa vyskytujú aj v Slovenskej republike,“ upozornil hlavný hygienik SR Ivan Rovný v tlačovej správe, ktorú agentúre SITA poslala Martina Merková z mediálneho oddelenia ÚVZ.

Nebezpečný môže byť gélový vosk Berrywell Proffessional haircare, Gel Wax značky Berrywell z Nemecka. Výrobok sa nachádza v 51 ml plastovom tégliku oranžovej farby. Podľa zoznamu zložiek výrobok obsahuje nepovolenú látku isobutylparaben, ten podľa nariadenia Európskeho parlamentu a Rady patrí do zoznamu látok, ktoré nesmú byť zložkami kozmetických výrobkov.

Obrazom: Nebezpečná kozmetika

Hygienici varujú aj pred používaním farby na tetovanie Light Red značky American Eternal Ink z USA. Výrobcom je americká firma Eternal Ink. Výrobok sa nachádza v 30 ml fľaške. Farba na tetovanie obsahuje aromatické amíny (o-toluidine: 92 mg.kg-1, 2,4-diaminotoluene: 2780 mg.kg-1 a 2-methyl-5-nitroaniline: 46 mg.kg-1). Výrobok nie je v súlade s rezolúciou Rady Európy, ktorá stanovuje požiadavky a kritériá na bezpečnosť farieb na tetovanie a permanentný make up.

Na pozore sa treba mať aj pred krémovým mejkapom Halloween Make up cream značky ITP Imports z Číny. Mejkap vyrába čínska firma DASINI TOYS FACTORY. Výrobok sa nachádza v plastovej tube zabalenej do plastového obalu pripevneného na kartón. Vo výrobku zistili prekročený celkový počet mikroorganizmov, čo je v rozpore s nariadením Európskeho parlamentu a Rady o kozmetických výrobkoch.

Databáza výrobkov hlásených do systému RAPEX je dostupná na webovej stránke Európskej komisie.

Odporúčané články

Pozor na tieto výrobky, sú nebezpečné Obrazom: Pozor na tieto výživové doplnky, nekupujte ich

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...