Obrazom: Tisíce Maďarov demonštrovali proti Orbánovej vláde

Viktor Orbán
Desaťtisíc ľudí sa zhromaždilo pred budovou maďarského parlamentu, kam prišli vyjadriť nespokojnosť s vládou premiéra Viktora Orbána. Foto: SITA/AP

BUDAPEŠŤ 18. novembra (WEBNOVINY) – Viac ako desaťtisíc ľudí sa v pondelok večer zhromaždilo pred budovou maďarského parlamentu, kam prišli vyjadriť svoju nespokojnosť s s vládou premiéra Viktora Orbána.

Prítomní skandovali protivládne heslá a žiadali odvolanie šéfky daňového úradu, ktorá sa pre podozrenia z korupcie ocitla na americkom zozname neželaných osôb. Účastníci podujatia vyzývali Orbánov kabinet na prijatie zodpovednosti.

Obrazom: Protest proti Orbánovej vláde

Obdobné akcie sa v pondelok konali aj v ďalších maďarských mestách či vo vybraných metropolách Európy. Stalo sa tak iba tri týždne po mohutných demonštráciách, ktoré vyvolala nespokojnosť verejnosti s vládnym zámerom zaviesť daň za prenos dát cez internet. Orbánov kabinet od plánov nakoniec ustúpil.

Proti vládnemu zámeru zdaniť internet sa v Maďarsku zdvihol najväčší protest proti vláde premiéra Orbána od jeho nástupu k moci v roku 2010. V apríli jeho strana Fidesz opätovne získala ústavnú väčšinu v parlamente.

Tisíce Maďarov demonštrovali proti Orbánovej vláde
Foto: SITA/AP
Tisíce Maďarov demonštrovali proti Orbánovej vláde
Foto: SITA/AP

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Viktor Orbán