Obrazom: Tretí deň Pohody ovládli The Prodigy aj James Blake

Festival Pohoda 2016
Britský spevák James Blake (vpravo) počas koncertu v rámci tretieho dňa 20. ročníka multižánrového festivalu Pohoda 2016 na letisku v Trenčíne. Trenčín, 9. júl 2016. Foto: SITA/Tomáš Somr

TRENČÍN 10. júla (WebNoviny.sk) – Tretí deň 20. ročníka multižánrového festivalu Pohoda patril anglickej elektronickej formácii The Prodigy, ktorá prilákala pod Urpiner stage najpočetnejšie publikum.

Na trenčianskom letisku zazneli hity ako Poison, Firestarter, Breathe, Smack My Bitch Up alebo Nasty. Formácia predstavila šou doplnenú skvelými svetlami, členovia skupiny udržiavali s publikom nepretržitý kontakt, pričom 46-ročný Keith Flint aj niekoľko razy zišiel z pódia a pozdravil roztancovaných fanúšikov a fanúšičky v predných radoch.

Obrazom: Festival Pohoda 2016

V rovnakom čase vystúpila na Budiš stagei Jana Kirschner, ktorá sa takisto tešila početnému publiku. Medzi najväčšie hviezdy patrili tiež James Blake, Savages či niekdajšia členka skupiny Moloko Róisín Murphy, ktorá počas koncertu predstavila niekoľko kostýmov a pred samotným vystúpením sa zúčastnila aj live vysielania v stane Rádio (aktívna zóna)_FM. Dídžej a producent Flying Lotus z Los Angeles pripravil elektronickú šou sprevádzanú psychedelickou videoprojekciou.

V piatok sa už tretí rok po sebe predviedla na Pohode izraelská indie-folková kapela Lola Marsh, ktorá zahrala aj skladby Sirens či Stranger To My Past. Po výbornom koncerte s príjemnou letnou atmosférou predstavil riaditeľ podujatia Michal Kaščák na Orange stagei časť organizačného tímu, ktorému sa poďakoval za výbornú spoluprácu.

Okrem spomínaných interpretov vystúpili napríklad aj Honeyblood, Have You Ever Seen The Jane Fonda Aerobic VHS?, The Ills, Karpatské chrbáty, Saténové Ruky, David Koller, The Tap Tap a mnohí ďalší. Sobota ponúkla opäť aj mnohé diskusie, workshopy či ďalšie sprievodné akcie.

Festival Pohoda 2016
Foto: SITA/Tomáš Somr
Festival Pohoda 2016
Foto: SITA/Tomáš Somr
Festival Pohoda 2016
Foto: SITA/Tomáš Somr
Festival Pohoda 2016
Foto: SITA/Tomáš Somr

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe David KollerJames BlakeJana KirschnerJane FondaMichal Kaščák