Obrazom: Túto kozmetiku nekupujte, varujú hygienici

Obrazom: Túto kozmetiku nekupujte, varujú hygienici
Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) varuje ľudí pred niektorými nebezpečnými kozmetickými výrobkami. Nebezpečný môže byť aj výrobok 55H+Paris – Ultra Harmonie Reparateur – výrobok na bielenie pokožky značky Laboratoire Pharmaplus. Tento prípravok je balený v 50 ml bielej tube. Bratislava, 15. jún 2015. Foto: SITA/ÚVZ SR

BRATISLAVA 15. júna (WEBNOVINY) – Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) varuje ľudí pred niektorými nebezpečnými kozmetickými výrobkami. Ide o prípravky na bielenie pokožky. Výrobky do rýchleho výstražného systému pre nepotravinárske výrobky RAPEX nahlásili kontrolné orgány vo Veľkej Británii a v Taliansku.

Nebezpečné sú viaceré prípravky

„Je možné, že uvedené výrobky sa vyskytujú aj na Slovensku,“ upozornil hlavný hygienik SR Ivan Rovný v tlačovej správe, ktorú agentúre SITA poslala Martina Merková z mediálneho odboru ÚVZ SR.

Obrazom: Prípravky na bielenie pokožky môžu spôsobiť alergiu

Nebezpečný môže byť prípravok na bielenie pokožky s názvom PerfectToneWhite – lotion na bielenie pokožky značky Barbados. Prípravok sa nachádza v 300 ml fľaši s oranžovým uzáverom. Nahlásený bol aj výrobok 55H+Paris – Harmonie Reparateur – mlieko na bielenie pokožky s olejom z karotky značky Laboratoire Pharmaplus. Prípravok je v 500 ml bielej plastovej fľaši.

Produkty obsahujú nepovolenú látku

Nebezpečný môže byť aj výrobok 55H+Paris – Ultra Harmonie Reparateur – výrobok na bielenie pokožky značky Laboratoire Pharmaplus. Tento prípravok je balený v 50 ml bielej tube. Vo všetkých troch prípravkoch bola zistená látka hydrochinón.

Látka patrí do zoznamu tých, ktoré nesmú byť zložkami kozmetických výrokoch. Jej obsah vo výrobkoch je v rozpore s nariadením Európskeho parlamentu a Rady o kozmetických výrobkoch. Hydrochinón je látka, ktorá je určená na profesionálne použitie a môže sa používať iba do výrobkov na nechtový dizajn. Výrobok môže spôsobiť kožné alergie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan Rovný