Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Akčný výbor obce Dojč usporiadal IV. ročník recesistickej akcie, ktorým si pripomenul 25. výročie novembrových udalostí. Diváci videli dopravnú techniku verejnej bezpečnosti, zadržanie narušiteľov štátnej hranice a služobný zákrok príslušníkov ZNB proti demonštrácii. Dojč, 17. november 2014. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher
14. novembra 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia(13)

Obrazom: V Dojči si zopakovali november ’89, zasiahla aj VB

DOJČ 17. novembra (WEBNOVINY) – Novembrové udalosti z roku 1989 si v dedine Dojč v okrese Senica v pondelok pripomenuli tradičným recesistickým podujatím, v ktorom nechýbala demonštrácia nespokojných občanov, ako aj zásah príslušníkov Verejnej bezpečnosti.

K dispozícii boli dobové vozidlá silových zložiek štátu, oblečenie aj výstroj a výzbroj zasahujúcich príslušníkov. O vernú reprízu historických udalostí sa okrem množstva ďalších dobrovoľníkov postarali aj herci Záhoráckeho divadla.

Okrem zábavy malo podujatie podľa jedného z organizátorov Stanislava Skalu pripomenúť, že po páde socializmu a zmene režimu máme slobodu, ale mnohí ľudia sú chudobnejší.

“Na Slovensku nemáme pre našich ľudí prácu a preto musíme za ňou cestovať do zahraničia, čo nám rozdeľuje rodiny,” skonštatoval Skala. Recesisti z Dojča pripravujú okrem spomienky na 17. november každoročne aj spomienkové podujatia na 1. mája.

Obrazom: Recesisti z Dojča si pripomenuli november ’89
DOJČ: IV. ročník recesie
Akčný výbor obce Dojč usporiadal IV. ročník recesistickej akcie, ktorým si pripomenul 25. výročie novembrových udalostí. Diváci videli dopravnú techniku verejnej bezpečnosti, zadržanie narušiteľov štátnej hranice a služobný zákrok príslušníkov ZNB proti demonštrácii. Dojč, 17. november 2014.Foto: SITA/Ľudovít Vaniher
DOJČ: IV. ročník recesie
Akčný výbor obce Dojč usporiadal IV. ročník recesistickej akcie, ktorým si pripomenul 25. výročie novembrových udalostí. Diváci videli dopravnú techniku verejnej bezpečnosti, zadržanie narušiteľov štátnej hranice a služobný zákrok príslušníkov ZNB proti demonštrácii. Dojč, 17. november 2014.Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

Odporúčané články

Novembrové udalosti vnímame menej pozitívne, ukázal prieskum V Bratislave stále chýba centrálny pamätník k novembru ’89

Témy

Diskusia

Kto V tej dedine by naozaj mali zasiahnuť - psychiatri... fanatikmodrak prepáčte, rozbili sa mi okuliare a neviem nájsť lieky na sprostosť, táram voloviny. Výsledky komunálnych volieb: Zo štatistického úradu sú oficiálne nasledovné čísla: Keď zrátame všetky víťazstvá vo všetkých koaličných zoskupeniach, tak pomer pravica kontra ľavica a kontra nezávislí je v pomere 31,57:30,00:37,00%. Čítaš dobre-pravica 31,57%, ľavica 30,00%. Kedže pravicová spoločnosť generuje občiansku spoločnosť,... fanatikmodrák ľudia neprotestovali, lebo mali všetko a nebáli sa vyjsť v noci na ulicu ako dnes. Polícia držala vandalov na uzde a tých pár protištátnych štváčov havlovcov mala pod kontrolou. Škoda, že sa to v 89-tom všetko vymklo kontrole. Herkules Ja mám lepśue vysvetlenie pre hjkp = hajzel jeden komunistický pankart
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Ankety

Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?

Aktuálne témy

NAJKY.sk

Dámskajazda

DRAN.sk

Podnikam.sk

Autolike.sk

Byvanie je hra

Mňamky-recepty

najAPPKY.sk

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...