Obrazom: V Košiciach sa koná balónová fiesta, kazí ju vietor

V Košiciach sa mala konať balónová fiesta
Príprava balónov pred štarom počas 22. ročníka podujatia Balónová fiesta. Štart balónov napokon neumožnil silný nárazový vietor. Košice, 11. jún 2015. Foto: SITA/Ivan Fleischer

KOŠICE 9. júna (WEBNOVINY) – Okolo dvadsať balónov zo Slovenska a ďalších piatich krajín sa zúčastňuje na 22. ročníku Medzinárodnej balónovej fiesty, ktorá sa začala v stredu v Košiciach a potrvá do soboty.

Obrazom: Balónovú fiestu skazil vietor

Fiesta patrí k atmosfére mesta

„Balónová fiesta v Košiciach už neodmysliteľne patrí k atmosfére mesta,“ povedala Zuzana Korchňaková z košického balónového klubu. Okrem posádok z Košíc a Slovenska očakávali účasť balónových tímov z Česka, Maďarska, Poľska, Rumunska a Holandska, pokračovala Korchňaková.

Balóny mali tradične vyštartovať v stredu podvečer o pol siedmej, a vo štvrtok i piatok ráno aj večer pri Auparku alebo v mestskom parku. Štart balónov napokon neumožnil silný nárazový vietor.

V Košiciach sa mala konať balónová fiesta
Foto: SITA/Ivan Fleischer

Dvaja účastníci z Holandska – Rien Jurg a Ron van Houten patria k najväčším menám balónového lietania nielen v krajine tulipánov. Okrem teplovzdušného balóna sú obaja pilotmi héliového balóna a Ron van Houten aj pilotom boeingov.

Pre deti je pripravené divadlo

V piatok 12. júna od 18. hodiny sa pred Auparkom začne sprievodný program. Deti bude zabávať divadlo Maškrta, Puding pani Elvisovej, pouličné divadlo, leteckí modelári. Nočné nafukovanie balónov a ohňostroj by mali byť vrcholom programu a organizátori dúfajú, že dobré počasie Košičanom tento zážitok dopraje v plnej miere.

V Košiciach sa mala konať balónová fiesta
Foto: SITA/Ivan Fleischer

Hlavným organizátorom Balónovej fiesty je košická spoločnosť ADS ballooning a Balón klub Košice. Podrobnejšie informácie a program podujatia nájdu záujemcovia na internetovej stránke www.balon.sk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom