Obrazom: V košickej ZOO majú DinoPark a krstili tučniakov

Nový DinoPark
Počas Medzinárodného dňa detí otvorili v košickej ZOO Dino Park a pokrstili najmladšie prírastky tučniakov. Na símke Tučniak jednopásy (iné názvy: tučniak jednopásový, tučniak Humboldtov; lat. Spheniscus humboldti). Košice, 2. jún 2013. Foto: SITA/Ivan Fleischer

KOŠICE 2. júna (WEBNOVINY) – Súčasťou Zoologickej záhrady v Košiciach je od soboty 1. júna aj DinoPark – unikátny zábavný a vzdelávací park s modelmi dinosaurov v životných veľkostiach. Na deň detí krstili aj tučniakov.

Návštevníci môžu v DinoParku stretnúť stádo obrnených stegosaurov, dvojicu päť metrov vysokých brachiosaurov dravého allosaura i 12 metrov dlhý model impozantného vládcu druhohôr – tyrannosaura rexa.

Celkovo je tu nainštalovaných 50 ozvučených a sčasti i pohyblivých modelov druhohorných zvierat v životných veľkostiach, ktoré sú zasadené do dekorácie prírody druhohôr.

Súčasťou tejto turistickej atrakcie je detské paleontologické ihrisko s prístreškom a ukrytým modelom kostry. Projekt DinoParku počíta aj s 3D kinosálou, nebude chýbať ani náučný chodník s tematikou života na Zemi.

Obrazom: Nový DinoPark v košickej ZOO

Nový DinoPark
Foto: SITA/Ivan Fleischer
Nový DinoPark
Foto: SITA/Ivan Fleischer
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ZOO Košice