Obrazom: V Kuala Lumpure odovzdávali športových Oscarov

Víťazi športových Oscarov 2013
Športový prelom roka: Marc Márquez (Šp.) motorizmus, cestné motocykle. Foto: SITA/AP

KUALA LUMPUR 26. marca (WEBNOVINY) – Nemecký pilot formuly 1 Sebastian Vettel, americká plavkyňa Missy Franklinová a futbalisti Bayernu Mníchov získali hlavné ocenenia v ankete Laureus pre najlepšieho svetového športovca roka 2013.

Športových Oscarov udeľovali na stredajšej slávnosti v malajzijskom Kuala Lumpure. Dvadsaťšesťročný Vettel sa stal v minulom roku najmladším štvornásobným majstrom sveta vo formule 1. Ocenenie Laureus dostal krátko pred víkendovou Veľkou cenou Malajzie, ktorá sa uskutoční na okruhu Sepang pri Kuala Lumpure.

Osemnásťročná Franklinová sa stala najmladšou laureátkou prestížnej športovej ankety. Američanka ako prvá žena získala na majstrovstvách sveta v Barcelone šesť zlatých medailí – tri individuálne a tri štafetové. Bayern dominoval v minulej sezóne nielen doma v Nemecku, ale aj v celej Európe a vyhral Ligu majstrov, I. bundesligu a Nemecký pohár. Ocenenie Laureus prevzali zástupcovia bavorského klubu deň po tom, čo sa Bayern stal najrýchlejším majstrom v histórii bundesligy.

Obrazom: Víťazi športových Oscarov 2013

Najvýraznejší prelom roka podľa názoru odbornej poroty urobil v predchádzajúcich dvanástich mesiacoch španielsky motocyklový pretekár Marc Márquez, ktorý sa stal vo veku 20 rokov a 266 dní majstrom sveta v MotoGP. Tenista Rafael Nadal získal cenu za návrat roka. Najlepším zdravotne hendikepovaným postihnutým športovcom roka je Francúzka Marie Bochetová, ktorá súťaží v zjazdovom lyžovaní.

Slávnosť moderoval britský herec Benedict Cumberbatch.