Obrazom: V Nitre si uctili pamiatku svätého Cyrila a Metoda

Cyrilo metodskej púte sa zúčastnili stovky ľudí
Cyrilo-metodská národná púť v Nitre počas ktorej sv. omšu celebruje Mons. Mário Giordana, apoštolský nuncius na Slovensku. Cyrilo-metodská národná púť je vyvrcholením duchovného programu každoročných Cyrilo-metodských slávností v Nitre. Nitra, 5. júl 2015. Foto: SITA/Martin Havran

BRATISLAVA 5. júla (WEBNOVINY) – Na Svätoplukovom námestí v Nitre sa v nedeľu uskutočnila celonárodná púť ku cti svätého Cyrila a Metoda. Svätej omši predsedal apoštolský nuncius na Slovensku arcibiskup Mario Giordana. Prítomní boli aj slovenskí biskupi, vrátane nitrianskeho diecézneho biskupa Viliama Judáka.

Obrazom: Cyrilo-metodskej púte sa zúčastnili stovky ľudí

Národná púť je v meste pod Zoborom včlenená do programu s názvom Nitra, milá Nitra. Popoludňajší program slávností ponúkol opäť otvorenú bránu Biskupského paláca, voľný vstup do Diecézneho múzea, katedrály, do expozície v kazematách a vo Vazulovej veži. Novinkou bol vstup do veže katedrálneho chrámu. Návštevníci sa mohli dostať na ochodzu s balustrádou, z ktorej je jedinečný výhľad na mesto.

Na Slovensku sviatok Cyrila a Metoda oslavujeme 5. júla. Štátnym sviatkom si pripomíname slovanských vierozvestov, ktorí zostavili slovanské písmo hlaholiku a preložili do staroslovienčiny liturgické a biblické texty. Svätí Cyril a Metod boli tiež vyhlásení za spolupatrónov Európy.

Cyrilo metodskej púte sa zúčastnili stovky ľudí
Foto: SITA/Martin Havran
Cyrilo metodskej púte sa zúčastnili stovky ľudí
Foto: SITA/Martin Havran

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Cyril a Metod