Obrazom: V Partizánskom rozšírili výrobu, prišiel aj Fico

Výrobca strešných okien v Partizánskom otvoril výrobné haly
Výrobné procesy v novej hale vo výrobnom závode Partizánske Building Components-SK s.r.o.. Partizánske, 9. september 2015. Foto: SITA/Martin Medňanský

BRATISLAVA 9. septembra (WEBNOVINY) – Spoločnosť Partizánske Building Components-SK, s. r. o., ktorá vyrába najmä strešné okná a je súčasťou dánskej skupiny Velux na Slovensku, v stredu otvorila dve nové haly vo svojom areáli v Malých Bieliciach v Partizánskom.

Dôvodom investície za 6 miliónov eur je výrazné rozšírenie objemu výroby, vrátane technologických zariadení, firma preto plánuje prijať 60 až 80 nových zamestnancov. Nové haly majú spolu plochu 13 500 štvorcových metrov, z toho výrobná hala 6 tisíc a skladovacia hala 7,5 tisíca štvorcových metrov.

Obrazom: Výrobca strešných okien v Partizánskom otvoril výrobné haly

„Rozšírenie výrobnej kapacity závodu v Partizánskom je súčasťou strategickej transformácie našej európskej výrobnej a dodávateľskej siete, zameranej na posilnenie našej konkurencieschopnosti,“ povedal generálny riaditeľ skupiny Velux Jörgen Tang-Jensen.

Na otvorení sa zúčastnil aj premiér Fico

„Stredná a východná Európa patrí medzi naše rastové trhy. Objem výroby tu v Malých Bieliciach rozširujeme preto, aby sme priblížili našu výrobu práve týmto trhom a využili výhodu vynikajúcej pracovnej sily v regióne,“ dodal. Na otvorení nových priestorov sa zúčastnil aj premiér Robert Fico.

„Kompetencie závodu sa rozšíria vďaka zavedeniu výroby kovových komponentov do strešných okien,“ potvrdil generálny manažér Partizánske Building Components-SK Juraj Michalík. Kovové komponenty bude spoločnosť vyrábať aj pre slovenský trh.

„Skupina Velux posilnila globálny rozsah výrobného nastavenia nášho závodu. Vďaka tomu narastie objem výroby polyuretánových bezúdržbových strešných okien až o 40 percent, a to ešte počas roka 2015,“ uviedol. Výrobné kapacity súčasných hál tak budú využité na maximum. Okrem polyuretánových strešných okien, ktoré tvoria 60 percent objemu výroby, závod vyrába aj svetlíky, strešné výlezy a svetlovody.

Výrobca strešných okien v Partizánskom otvoril výrobné haly
Foto: SITA/Martin Medňanský

Inštalácia výrobných technológií stále pokračuje

Výstavba dvoch nových hál v Partizánskom sa začala v januári tohto roka a za necelých šesť mesiacov boli dokončené. Inštalácia výrobných technológií stále pokračuje. Spoločnosť sa donedávna rozprestierala na ploche 36 tisíc štvorcových metrov.

Na Slovensku pôsobí od roku 2008, patrí k najväčším zamestnávateľom v regióne a momentálne zamestnáva 435 ľudí. Nábor nových zamestnancov súvisí nielen s rozšírením výrobného portfólia závodu, ale aj s nárastom objemu už existujúcej výroby. V rámci skupiny ide o jediné miesto v Európe na výrobu strešných okien pre ploché strechy a svetlovody.

Výrobná a logistická sieť skupiny Velux má devätnásť výrobných závodov v desiatich krajinách a spolu s obchodnými prevádzkami má zastúpenie v 40 krajinách sveta. Skupina má 10 tisíc zamestnancov a existuje vyše 70 rokov, vlastní ju VKR Holding A/S, spoločnosť plne vlastnená nadáciami a rodinou.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Robert Fico