Obrazom: V základnej škole Dudova otvorili knižnicu

Nová knižnica na ZŠ Dudova
Starosta MČ Bratislava - Petržalka Vladimír Bajan (vpravo) počas slávnostného otvorenia pobočky miestnej knižnice v budove základnej školy Dudova. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 2. augusta (WEBNOVINY) – V základnej škole v bratislavskej Petržalke na Dudovej ulici otvorili detskú pobočku Miestnej knižnice Petržalka. Pobočku knižnice sa podarilo presťahovať z pivničných priestorov na Ambroseho ulici a slávnostne ju otvorili prvý deň nového školského roka. Agentúru SITA o tom informovala riaditeľka petržalskej miestnej knižnice Katarína Bergerová.

Ako informovala Katarína Macenková z tlačového odboru petržalského miestneho úradu, bude to druhá pobočka miestnej knižnice nachádzajúca sa v priestoroch základnej školy. Jedna je už v základnej škole na Prokofievovej ulici.

„Budeme tak bližšie k deťom, mládeži, ich rodičom aj pedagógom. To nám umožní poskytovať kvalitnejšie služby a rozvíjať spoluprácu miestnej knižnice a základných a materských škôl v oblasti výchovy a vzdelávania,“ povedala Bergerová.

Obrazom: Otvorenie knižnice v ZŠ Dudova v Bratislave

V novom priestore bude nainštalovaná aj jedna zo štyroch počítačových a projekčných zostáv, ktorú kúpili pre detské pobočky vďaka podpore grantového systému Ministerstva kultúry SR. Ako dodala Bergerová, knižnica je verejná a bude otvorená denne aj pre rodičov detí.

„Je to projekt, ktorý má veľkú perspektívu, keďže má Petržalka vo svojej pôsobnosti 11 základných škôl. Postupne by sme takto mohli dostať knihy do každej školy,“ povedal petržalský starosta Vladimír Bajan a dodal, že zriaďovanie knižníc na školách bude v kompetencii riaditeľky knižnice a riaditeľov škôl.

Video: V ZŠ Dudova otvorili detskú pobočku Miestnej knižnice Petržalka

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimír Bajan