Obrazom: Z laboratórií technickej univerzity šľahali plamene

Oheň zachvátil budovu STU
Požiar v budove Slovenskej technickej univerzity na Kollárovom námestí v Bratislave. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

BRATISLAVA 23. mája (WEBNOVINY) – Požiar na 4. a 5. poschodí budovy Fakulty chemickej a potravinárskej technológie Slovenskej technickej univerzity na Kollárovom námestí v Bratislave sa podarilo lokalizovať o 20:26.

Na mieste stále zasahuje 33 hasičov, informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru. Podľa svedkov sa z budovy už nedymí, ani nešľahajú plamene.

„Dosiaľ nedisponujeme informáciou, že by následkom požiaru utrpela nejaká osoba ujmu na zdraví,“ informovala bratislavská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová.

Na mieste je polícia, ktorá okolie univerzity zabezpečila. Podľa doterajších zistení na vrchných poschodiach univerzity horia skladové priestory a chemické laboratóriá.

„K ďalším okolnostiam súvisiacim s požiarom v univerzite sa budeme môcť vyjadriť až po úplnom uhasení požiaru a následnom vykonaní prvotných neodkladných a neopakovateľných úkonov na mieste,“ dodala Kurucová. Odstraňovanie následkov požiaru si nevyžiadalo žiadne obmedzenia dopravy, prejazd Kollárovým námestím je pre vodičov naďalej možný.

Obrazom: Požiar v budove STU v Bratislave

Požiar vypukol dnes tesne pred 19. hodinou pravdepodobne v priestoroch laboratórií fakulty. Podľa očitých svedkov sa z horného poschodia budovy šíril do okolia hustý dym a zápach, ktorý pripomínal spálenú gumu. Desiatky ľudí sa prizerali.

„Ľudia sa nemusia obávať zdraviu nebezpečných chemikálií. Požiar vznikol v laboratóriách výživy a hodnotenia, kde sa nebezpečné látky nenachádzajú,“ informovala agentúru SITA hovorkyňa STU Andrea Hajdúchová. Najväčšie škody podľa nej vznikli na prístrojoch. Výška škody zatiaľ nie je vyčíslená.

„Oheň zničil jedno laboratórium, v ktorom horelo, dve susedné laboratóriá a strechu,“ doplnila Hajdúchová. V čase, keď vypukol požiar, bol v budove pracovník fakulty, ktorý zavolal hasičov, vypol plyn aj elektrinu. Zároveň upozornil všetkých kolegov v budove, aby ju opustili, dodala hovorkyňa.

Oheň zachvátil budovu STU
Foto: SITA/Ľudovít Vaniher
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie STU Slovenská technická univerzita