Obrazom: Začala 42. medzinárodná výstava Agrokomplex v Nitre

V Nitre sa začala 42. medzinárodná výstava Agrokomplex
Agrokomplex - 42. ročník medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy a 10. ročník Národnej výstavy hospodárskych zvierat. Nitra, 20. august 2015. Foto: SITA/Martin Havran

BRATISLAVA 20. augusta (WEBNOVINY) – Od štvrtka do nedele sa na výstavisku v Nitre uskutoční 42. medzinárodná poľnohospodárska a potravinárska výstava Agrokomplex.

V tomto roku by mala rozloha výstavnej plochy presiahnuť 30-tisíc metrov štvorcových. Počet vystavujúcich firiem by mal presiahnuť 500 a počet návštevníkov 100-tisíc. Informoval o tom Matej Lauko z oddelenia marketingu a komunikácie Agrokomplexu v Nitre.

Cieľovou skupinou organizátorov sú výrobné i obchodné firmy poľnohospodárskeho a potravinárskeho zamerania či dodávatelia a dovozcovia poľnohospodárskych strojov a mechanizácie. Medzi najnavštevovanejšie expozície patria každoročne výstavné políčka s ukážkami modernej záhradnej architektúry, zavlažovacích technológií a pestovania rôznych druhov zeleniny.

Obrazom: Agrokomplex Nitra 2015

V rámci Národného programu podpory poľnohospodárskych produktov a potravín bude minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ľubomír Jahnátek slávnostne udeľovať ocenenia Značka Kvality SK vybraným poľnohospodárskym produktom a potravinám.

Súčasťou Agrokomplexu bude aj Národná výstava poľnohospodárskych zvierat, výstava vidieckeho cestovného ruchu Regióny Slovenska, živnostenské trhy, farmárske trhy, Dni poľa, výstava o obnoviteľných zdrojoch energie, medzinárodná družstevná kontraktačno–predajná výstava spotrebného tovaru Coopexpo a množstvo ďalších sprievodných podujatí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľubomír Jahnátek