Obrazom: Žbirka koncertoval v Bratislave, má nový videoklip

Miro Žbirka odohral koncert  v rámci vianočného Best of Video Tour
Spevák Miroslav Žbirka počas koncertu v rámci turné Vianočné Best of Video Tour. Bratislava, 3. december 2014. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 4. decembra (WEBNOVINY) – Slovenský spevák Miro Žbirka odohral v stredu večer v rámci vianočného Best of Video Tour prvý z dvoch bratislavských koncertov.

Fanúšikovia dostali vianočnú nádielku v podobe najznámejších hitov 62-ročného Bratislavčana. Dominantou koncertu bola projekcia videoklipov, nezverejnených záberov a záberov z nakrúcania, ktoré sú zozbierané na novom 2 DVD The Best of video & Rarity. „Celý program je postavený na tom, že som fotogenický,” zažartoval.

Obrazom: Miro Žbirka odohral koncert v rámci vianočného Best of Video Tour

Čerstvý dvojalbum symbolicky uviedla do života česká speváčka Martha, ktorá so Žbirkom odspievala i dve spoločné skladby. „Chcem popriať tebe a hlavne tomu DVD-čku, aby sa mu darilo, pretože keď sa bude dariť tebe ako interpretovi, tak aj my fanúšikovia budeme spokojní. Okrem iného, je ti čo závidieť, pretože sú interpreti, ktorí majú materiál sotva na jedno DVD a ty hneď dve,” poznamenala speváčka počas krstu. Album podľa vlastných slov Žbirka symbolicky krstí na každom z koncertov vianočného turné.

Legendárny hudobník počas večera predstavil aj nový videoklip k piesni Vianočná (o prímerí), ktorá vznikla minulý rok v londýnskom štúdiu Abbey Road v hudobnej produkcii Roba Cassa. Klip, ktorý pripomína, že nie všade a pre všetkých sú Vianoce sviatkami mieru, pokoja, lásky a prímeria, nakrútil režisér David Beránek.

Video: Miro Žbirka – Vianočná

Živá atmosféra bratislavského koncertu, počas ktorého si Žbirka s kapelou vyslúžili hneď niekoľko standing ovation, hudobníka nenechala chladným. „Sme vaši fanúšikovia Bratislava, nemám k tomu čo dodať, ďakujeme veľmi pekne za prijatie,” povedal v závere koncertu.

Česko-Slovenské Best of Video Tour odštartovalo koncom októbra u českých susedov. Na české koncerty hudobník nadviazal 1. decembra slovenskou časťou turné. V rámci nej sa predstaví ešte v piatich slovenských mestách.

Miro Žbirka

začínal ako člen skupiny Modus. V roku 1977 získal spoločne s Jankom Lehotským a Marikou Gombitovou zlatú Bratislavskú lýru za pieseň Úsmev. Prvý sólový album, ktorý vydal so skupinou Limit, dostal názov Doktor Sen (1980).

V roku 1982 sa stal ako prvý interpret zo Slovenska československým Zlatým slávikom. Počas kariéry absolvoval množstvo koncertov doma i v zahraničí, zahral si v televíznom muzikáli Neberte nám princeznú (1981) a vydal množstvo štúdiových albumov, z ktorých viaceré vyšli aj v angličtine. Jeho zatiaľ posledným radovým albumom je nahrávka Empatia z roku 2009.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miro ŽbirkaMiroslav Žbirka