Obrazom: Žilina sa lúčila s vojakmi, letia do Afganistanu

V Žiline sa lúčili s vojakmi, čaká ich misia v Afganistane
Príslušníci Ozbrojených síl SR, odchádzajúci plniť úlohy do operácie Resolute Support v Afganistane počas slávnostného pochodu v areáli 5. pluku špeciálneho určenia v Žiline. Žilina, 29. máj 2015. Foto: SITA/Milo Fabian

BRATISLAVA 29. mája (WEBNOVINY) – Do Afganistanu odchádza 37 príslušníkov Ozbrojených síl Slovenskej republiky, medzi nimi je aj jedna žena. Vojaci z 5. pluku špeciálneho určenia v Žiline budú plniť úlohy v rámci mierovej misie. Informácie o presnom počte odchádzajúcich vojakov poskytol agentúre SITA hovorca 5. pluku špeciálneho určenia v Žiline Mário Pažický.

Obrazom: Slovenských vojakov čaká misia v Afganistane

„Slovenská republika je od roku 2004 členom Severoatlantickej aliancie – NATO a z tohto členstva vyplývajú pre našu krajinu aj záväzky. Patrí k nim aj plnenie úloh v rámci vojenských operácií Aliancie v ďalekom a pre väčšinu Slovákov neznámom Afganistane,“ uviedol hovorca mesta Žilina Pavol Čorba.

Prvý zástupca mesta Žilina Patrik Groma sa s vojakmi rozlúčil so slovami: „Vojaci, pri príležitosti vášho odchodu vám v mene primátora mesta Žilina a všetkých Žilinčanov želám úspešnú a bezpečnú vojenskú misiu, veľa fyzických i psychických síl, a po vykonaní vašej náročnej úlohy šťastný návrat do svojej vlasti“.

V Žiline sa lúčili s vojakmi, čaká ich misia v Afganistane
Foto: SITA/Milo Fabian
V Žiline sa lúčili s vojakmi, čaká ich misia v Afganistane
Foto: SITA/Milo Fabian

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NATO Organizácia Severoatlantickej zmluvyOzbrojené sily Slovenskej republiky