Obrazom: Žilinský lesopark sa opäť rozžiaril

Žilinská automobilka revitalizovala lesopark
Otvorenie revitalizovanej časti Lesoparku Chrasť. Žilina, 28. október 2013. Foto: SITA/Milo Fabian

ŽILINA 29. októbra (SITA) – Automobilka Kia dala 84-tisíc eur na oživenie žilinského lesoparku, chce tak Žiline poďakovať za pomoc pri výstavbe závodu v neďalekej Tepličke nad Váhom. Dolnú časť Lesoparku Chrasť vyčistili od nelegálnych skládok odpadu, vyrúbali staré stromy a vysadili štyristo nových drevín, osadili lavičky a smetné koše a štrkom vysypali približne kilometer chodníkov.

„Boli tu staré stromy a staré čierne skládky, takže to bolo treba všetko vypratať a vyrúbať. V jednej časti sme nasadili nové dreviny a druhú časť sme presvetlili. Ešte sa chystáme dorobiť k stromom ceduľky, aby bolo jasné, o aký druh ide, aby sem žiaci z našich škôl mohli chodiť a učiť sa o drevinách,“ povedal v pondelok pri otvorení zrevitalizovanej dolnej časti žilinského lesoparku primátor Igor Choma. Do budúcnosti chcú urobiť prepojenie dolnej časti ponad cestu do starého lesoparku tak, aby zabezpečili ľuďom bezpečný prechod.

V prvej etape revitalizácie nahradili náletové dreviny 400 novými domácimi stromami, v budúcnosti mesto uvažuje aj o výsadbe cudzokrajných druhov. Vyše metra vysoké stromčeky vysadili v takzvaných hlúčkoch na spôsob arboréta s lavičkami a chodníkmi.

Obrazom: Žilinská automobilka revitalizovala lesopark

Žilinská automobilka revitalizovala lesopark
Otvorenie revitalizovanej časti Lesoparku Chrasť. Žilina, 28. október 2013. Foto: SITA/Milo Fabian
Žilinská automobilka revitalizovala lesopark
Primátor Žiliny Igor Choma (vľavo), prezident spoločnosti Kia Motors Slovakia Eek-Hee Lee (druhý vpravo) a predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár počas otvorenia revitalizovanej časti Lesoparku Chrasť. Žilina, 28. október 2013. Foto: SITA/Milo Fabian

Video: Automobilka dala tisíce eur na oživenie žilinského lesoparku

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor Choma
Firmy a inštitúcie Kia