Obrazom: Zjazdárka Marchandová-Arvierová mala nepríjemný pád

Lyžiarka Marie Marchandová Arvierová skončila v bezpečnostnej sieti
Olympijská zjazdárka sa napriek hrôzostrašnej situácii vážne nezranila a našťastie sa po chvíli postavila na lyže.

SOČI 12. februára (WEBNOVINY) – Ženský zjazd bol fiascom pre viacero favoritiek, najmä pre Rakúšanky. Najlepšia z nich bola Nicole Hospová na 9. mieste, o priečku vyššie skončila víťazka superkombinačného zjazdu, Američanka Julia Mancusová.

Ešte horšie dopadla líderka Svetového pohára a dvojnásobná olympijská víťazka zo superkombinácie, Nemka Maria Hoflová-Rieschová, ktorú klasifikovali na 13. mieste.

Obrazom: Lyžiarka Marie Marchandová-Arvierová skončila v bezpečnostnej sieti

Všetky tieto favoritky sa museli skloniť pred umením Maďarky Edit Miklósovej. Dvadsaťpäťročná zjazdárka, ktorá sa dokonca narodila v Rumunsku, štartovala s číslom 25 a v cieli bola siedma s odstupom 71 stotín za víťazkami. Podľa oficiálneho informačného servisu ZOH mala dokonca guráž povedať toto: „Mojím cieľom bolo umiestniť sa v prvej šestke, ale aj tak som spokojná. Porobila som síce chyby, ale bola som rýchla.“

Nepríjemnému pádu musela čeliť francúzska lyžiarka Marie Marchandová-Arvierová. ktorá skončila v bezpečnostnej sieti. Olympijská zjazdárka sa napriek hrôzostrašnej situácii vážne nezranila a našťastie sa po chvíli postavila na lyže.

Zjazd v Soči prepísal olympijskú históriu. Sú prvé, na ktorých udelili dve zlaté medaily v jednej disciplíne alpského lyžovania. Víťazkami utorňajšieho zjazdu žien sa stali Švajčiarka Dominique Gisinová a Slovinka Tina Mazeová, obe dosiahli navlas rovnaký čas 1:41,57 min.

V histórii ZOH boli zhodne na striebornej pozícii tri dvojice alpských lyžiarov. V Innsbrucku 1964 obsadili druhú priečku v obrovskom slalome Francúzka Christine Goitschelová a Američanka Jean Saubertová. V roku 1992 v Albertville brali striebro v rovnakej disciplíne reprezentantka USA Diann Roffeová a Rakúšanka Anita Wachterová. Na druhom mieste skončili v super G na ZOH 1998 v Nagane Švajčiar Didier Cuche a Rakúšan Hans Knauss.

Obrazom: Streda na olympiáde v Soči

Slovenka Kristína Saalová obsadila 31. priečku s odstupom 4,41 s na víťazky.