Obrazom: Zvieratá z Agrokomplexu ukázali fotogenický talent

Agrokomplex
Národná výstava hospodárských zvierat, ktorá bola súčasťou 40. ročníka poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy Agrokomplex 2013. Foto: SITA/Martin Havran

BRATISLAVA 26. augusta (WEBNOVINY) – Jubilejný štyridsiaty ročník medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy Agrokomplex v Nitre ostatnú nedeľu zavrel svoje brány.

Na podujatí, ktoré sa konalo pod záštitou ministra pôdohospodárstva SR Ľubomíra Jahnátka, sa prezentovalo viac ako 450 vystavovateľov zo Slovenska, Českej republiky, Maďarska, Poľska, Rakúska, Nemecka, Srbska, Švajčiarska, Litvy, Veľkej Británie, Ruska a ďalších krajín.

Obrazom: Pozrite si najkrajšie momenty z výstavy Agrokomplex 2013

Do nitrianskeho výstavného areálu zamierili desiatky tisíc návštevníkov. Pre tých boli pripravené tematické expozície ako Národná výstava hospodárskych zvierat, Regióny Slovenska, COOPEXPO, Obnoviteľné zdroje energie, Živnostenské trhy, Na potulkách našim vidiekom, Dni poľa, Farmárske trhy, Stonexpo a Chrenovské stánky a Dožinky.

Najmenších „poľnohospodárov“ zaujali najmä živé zvieratá – hydina, králiky, ošípané, prasiatka – ciciaky, ovce, hovädzí dobytok – plemenné býky, ako aj pštrosy – emu hnedé. Atraktívne boli aj políčka s vysadenou zeleninou a kvetmi.

Agrokomplex 2013 navštívil aj premiér Robert Fico so svojou družinou.

Video: Výstava Agrokomplex Nitra 2013

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Robert Fico
Firmy a inštitúcie Agrokomplex