Obrovský slalom mužov sa zo Söldenu presúva do Saalbach-Hinterglemmu, odjazdia ho pred Vianocami

Solden, lyzovanie
Úvodný obrovský slalom mužov sa v Söldene zrušil. Foto: SITA/AP

VIEDEŇ 29. októbra (WebNoviny.sk) – Úvodný obrovský slalom mužov novej sezóny Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní sa z rakúskeho Söldenu presúva do iného rakúskeho strediska Saalbach-Hinterglemm.

Po novom sa uskutoční 20. decembra so začiatkami jednotlivých kôl o 10.00 a 13.00 h. O zmene informovala Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS).

Počas uplynulého víkendu v Söldene počasie dovolilo uskutočniť iba ženský obrovský slalom, prísun nového snehu v kombinácii so silným vetrom znemožnili vyjsť na trať mužom. Ženské preteky v Söldene vyhrala Francúzka Tessa Worleyová, Slovenka Petra Vlhová bola diskvalifikovaná v 2. kole.

Pred Vianocami čaká na mužskú zjazdársku elitu nabitý súťažný kalendár. Uskutoční sa šesť pretekov na štyroch miestach v rozpätí deviatich dní. V dňoch 14.-15. 12. sa uskutočnia kĺzavé disciplíny v talianskej Val Gardene, o deň a dva neskôr sa technická časť Svetového pohára presunie do Alta Badie, kde budú obrovský slalom a paralelný obrovský slalom. Najlepší slalomári sa ešte tesne pred Vianocami pozrú do ďalšieho talianskeho strediska Madonna di Campiglio (22.12.), kde bude tradičný večerný slalom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Petra VlhováTessa Worleyová