Obvineného svedka Dömötöra čaká súd, schvaľovať bude dohodu o vine a treste

Súd
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Dohodu o vine a treste medzi prokurátorom a obvineným svedkom Csabom D. by Okresný súd Bratislava III mohol schvaľovať už v stredu 4. augusta. Ako vyplýva z vyjadrenia súdu, ktoré poskytol hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak, v stredu o 08:00 bude súd rozhodovať o ďalšom trvaní väzby obvineného.

„V prípade, že strany budú súhlasiť so skrátením lehoty na verejné zasadnutie, bude môcť súd následne pristúpiť k rozhodovaniu na verejnom zasadnutí o návrhu na dohodu o vine a treste,“ povedal hovorca.

Policajná inšpekcia obvinila v utorok 20. júla Csabu D., Mateja Z. a Petra P. pre trestné činy krivej prísahy a krivej výpovede a marenia spravodlivosti. Všetci traja vypovedajú v kauzách, ktoré vyšetruje Národná kriminálna agentúra (NAKA).

Po Matejovi Z.a Petrovi P., ktorých sa na rozdiel od Csabu D. nepodarilo zadržať, vyhlásili pátranie. Zadržaného Csabu D. vzal súd v piatok 23. júla do väzby. Neskôr ho dozorový prokurátor vyčlenil na samostatné konanie, takže vo veci ďalších obvinených vystupuje ako svedok.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Csaba DömötörMatej ZemanPeter Petrov