Obvinený v kauze Mýtnik pôjde pred súd, schvaľovať by sa mala dohoda o vine a treste

Súd, pojednávanie
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Špecializovaný trestný súd (ŠTS) vytýčil na pracovisku v Banskej Bystrici na piatok 4. februára verejné zasadnutie s obvineným Pavlom Boškom.

Súd by mal konkrétne schvaľovať návrh dohody o vine a treste medzi stíhaným pre trestný čin prijímania úplatku v súvislosti s obstarávaním veci všeobecného záujmu a prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry.

Bývalý príslušník finančnej správy bol obvinený v kauze Mýtnik. V rovnakej kauze je stíhaný aj podnikateľ Štefan Poláček, tentokrát pre podplácanie. Pred ŠTS by sa podľa rozpisu pojednávaní mal postaviť v rámci schvaľovania dohody o vine a treste 2. marca.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila na začiatku roku 2021 v rámci akcie Mýtnik viacero bývalých predstaviteľov finančnej správy ako aj podnikateľov. Obvinenia súvisia s korupciou a machináciami pri verejnom obstarávaní na finančnej správe. V rámci kauzy sú stíhaní napríklad bývalý prezident finančnej správy František Imrecze alebo podnikatelia Jozef Brhel a Michal Suchoba.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe František ImreczeJozef BrhelMichal SuchobaPavol Boško
Firmy a inštitúcie Finančná správa SRNAKA Národná kriminálna agentúraŠpecializovaný trestný súd SRÚrad špeciálnej prokuratúry