Obvinili muža, ktorý pri Buckinghamskom paláci napadol policajtov

Buckinghamský palác
Útok na policajtov pri Buckinghamskom paláci. Foto: SITA/AP

LONDÝN 31. augusta (WebNoviny.sk) – Britské úrady vo štvrtok obvinili muža, ktorý v piatok 25. augusta pri Buckinghamskom paláci napadol a zranil troch policajtov. Dvadsaťšesťročného Mohiussunnatha Choudhuryho z Lutonu obvinili na základe zákona o terorizme za „prípravu a vykonanie teroristického činu alebo činov“, informuje spravodajský portál BBC. Obvinený sa počas štvrtka postaví pred súd v londýnskom mestskom obvode Westminster.

Ako v sobotu informoval šéf protiteroristickej jednotky Metropolitnej polície Dean Haydon, celý incident začal tým, že muž úmyselne prišiel svojím autom na zakázané miesto pred palácom k zaparkovanému policajnému vozidlu. Keď ho následne policajti konfrontovali, on sa načiahol po 122 centimetrov dlhom meči a opakovane kričal „Allahu akbar“.

Strážcovia zákona ho následne zneškodnili slzným plynom a zatkli. Všetci traja policajti pri zatýkaní utrpeli ľahké zranenia, dvoch z nich s reznými ranami na krátko hospitalizovali. Útočník mal tiež ľahké poranenia. V Buckinghamskom paláci sa v čase incidentu nenachádzal žiadny člen kráľovskej rodiny.

V súvislosti s incidentom polícia v sobotu zadržala v západnom Londýne aj 30-ročného muža, ktorý bol podozrivý z teroristických činov. V stredu ho však úrady prepustili bez akýchkoľvek obvinení.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom