Obyčajní ľudia ostávajú so Sulíkom

Sulík
Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

BRATISLAVA 2. augusta (WEBNOVINY) – Štyria poslanci za stranu Sloboda a Solidarita, známejší ako Obyčajní ľudia, ostávajú v poslaneckom klube SaS. Dali verejný prísľub, že do konca volebného obdobia nevystúpia z poslaneckého klubu SaS. Potvrdil to dnes na brífingu poslanec NR SR za SaS Igor Matovič, ktorý je zároveň predstaviteľom o.z. Obyčajní ľudia.

Sulík uzavrel dohodu s Obyčajnými ľuďmi

Obyčajní ľudia z SaS podporia Programové vyhlásenie vlády. Za to však chceli prísľub od SaS, aby strana vyvinula maximálne úsilie presadiť ich požiadavky pri najbližšej aktualizácii vládneho programu. „Ten prísľub je taký, že aspoň raz do roka by mala byť tá aktualizácia,“ povedal po podpísaní dohody medzi stranou Sloboda a Solidarita a občianskym hnutím Obyčajní ľudia Igor Matovič, poslanec parlamentu za SaS a predstaviteľ Obyčajných ľudí. Podľa dohody sa Sulík zaviazal, že program SaS bude rozšírený o tie body hnutia Obyčajných ľudí, s ktorými SaS súhlasí. Sulík k tomuto kroku pristúpil s vedomím premiérky Ivety Radičovej.

„To znamená, že vynaložím maximálne úsilie pri ich presadzovaní v rámci koalície a pri najbližšej aktualizácii vládneho programu ich predložím na jeho doplnenie. Tento prísľub nahrádza pôvodnú dohodu v tejto veci s občianskym hnutím Obyčajní ľudia, ktorú sa, bohužiaľ, nepodarilo naplniť,“ citoval z dohody Sulík.

Dohodu dnes podpísali predseda SaS Richard Sulík a štvorica Obyčajných ľudí – Igor Matovič, Jozef Viskupič, Erika Jurinová a Martin Fecko. Obyčajní ľudia sa vzdajú poslaneckého mandátu, ak odídu z poslaneckého klubu SaS. „Tento prísľub robíme dobrovoľne,“ povedal Matovič, ktorý týmto chce vyzvať aj ostatných poslancov SaS, aby nasledovali ich príklad. „Oceňujem kolegov, že sa takto k tomu postavili,“ povedal predseda SaS Richard Sulík o záväzku.

SITA

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Erika JurinováIgor MatovičJozef ViskupičMartin FeckoRichard Sulík
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSaS Sloboda a Solidarita