Obyvatelia Dražoviec sa sťažujú na novú cestu, ničí im autá

Cesta, znacka,dialnica
Foto: SITA/Dušan Hein

NITRA 12. júla (WEBNOVINY) – Obyvatelia nitrianskej mestskej časti Dražovce sú nespokojní s novou cestou, ktorú tu spravili po výstavbe kanalizácie.

Je oveľa užšia ako tá stará a po okrajoch sa končí výraznými schodmi, v niektorých miestach až do výšky 20 centimetrov.

Obyvatelia hovoria, že si na novej ceste ničia autá a do svojho dvora sa niektorí autom nedostanú bez toho, aby si neotĺkli podvozok.

Problém sa dotýka niektorých ulíc, napríklad ulice Jána Zelenáka a Pod kostolíkom.

Odpadávajú kúsky asfaltu

Stavbári naliali nový asfalt cez starú cestu v oveľa užšom profile, ako bola pôvodná cesta. Na niektorých miestach je oproti starej užšia aj o meter po každej strane. Z nespevnených krajov vozovky opadávajú kúsky asfaltu.

„Keď idú dve autá, jedno sa musí dať nabok, aby mohlo vôbec prejsť druhé,“ povedala Martina Hečková, ktorá býva na ulici Jána Zelenáka.

Problémom je aj to, že o kraj asfaltky zakopávajú deti a keď nasneží a schod bude menej viditeľný, môže tu prísť ľahko k úrazu.

„Obrátila som sa na mestský úrad, ale len ma prepínali na niekoho iného. Keď som pýtala robotníkov, čo tu pracovali, tak nebolo toho, kto to má na starosti,“ hovorí Hečková. Od kompetentných sa dočkala len odpovede, že po krajoch cesty vysypú malé kamienky.

Nespokojní občania

Obyvatelia s tým ale nesúhlasia a poukazujú na to, že kamienky sa pod kolesami áut veľmi ľahko zosúvajú. „Keď bude sneh a ľad, všetko nám to bude stekať dole k nám do dvorov, potopa bude z toho,“ poukázala obyvateľka ulice Pod kostolíkom Ľubica Šetková. „Dane si platíme riadne a takéto cesty nám tu porobia,“ dodala jej suseda Emília Kňazeová.

Ulice v Dražovciach, kde robila kanalizáciu Západoslovenská vodárenská spoločnosť ako investor, patria mestu Nitra. Andrej Jančovič z magistrátu agentúre SITA napísal, že mesto zatiaľ ešte cesty neprebralo.

„Dokončenie investície by malo byť podľa zmluvy až v decembri tohto roka. Vozovka by mala byť najneskôr do tohto termínu v pôvodnom stave – podobne ako v ostatných mestských častiach, kde sa stavia kanalizácia,“ uviedol. Obyvatelia ale tvrdia, že stavbári im povedali, že cesta je hotová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom