Obžalovali Juraja H., ktorý v Bratislave brutálne napadol Filipínca Henryho

Juraj H.
Juraj H. prichádza na pojednávanie Okresného súdu o návrhu na vzatie do väzby zo zločinu zabitia Filipínca, ktorý zomrel 31. mája na následky zranenia po incidente fyzického napadnutia medzi dvomi mužmi. Bratislava, 4. jún 2018. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

BRATISLAVA 7. decembra (WebNoviny.sk) – Vyšetrovanie brutálneho útoku na Filipínca Henryho Acordu ukončili. Televízii Markíza to potvrdila bratislavská polícia.

Prokurátor zároveň podal v tomto prípade obžalobu na Juraja H. Ten čelí obvineniu zo zabitia potom, čo Henryho na smrť dokopal na ulici. Hrozí mu 12 rokov za mrežami. Informuje o tom televízia Markíza na portáli tvnoviny.sk.

Dlho čakali na znalecké posudky

Ako ďalej informuje TV Markíza, dlho sa čakalo na znalecké posudky od lekárov, obvinený útočník totiž po bitke tvrdil, že si na nič nepamätá. „Vyšetrovanie bolo ukončené 20. novembra, pričom návrh na podanie obžaloby bol podaný prokurátorovi v Bratislave,“ vysvetlil policajný hovorca Michal Szeiff.

Prokurátor zjavne nemal k záverom vyšetrovania žiadne výhrady a Juraja H. navrhol expresne rýchlo obžalovať. „V predmetnej trestnej veci bola dňa 28. 11. 2018 podaná obžaloba na Okresný súd Bratislava I,“ povedal hovorca bratislavskej Krajskej prokuratúry Michal Šúrek.

Napadnutý Filipínec podľahol zraneniam

Incident medzi dvoma mužmi sa v sobotu 26. mája v skorých ranných hodinách na Obchodnej ulici v Bratislave skončil fyzickým napadnutím jedného z nich, Filipínca Henryho Johna Seraficu Acordu. Podľa medializovaných informácií bránil dve ženy, ktoré obťažoval 28-ročný Juraj H. z Dunajskej Stredy.

Napadnutý Filipínec na následky zranení spôsobených mimo iného kopnutím do hlavy v nemocnici 31. mája zomrel. Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Bratislava I na neverejnom zasadnutí Juraja H., obvineného z trestného činu zabitia, vzal 4. júna do väzby.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj H.