Obžalovaní v kauze bankomatovej mafie s námietkou neuspeli

Bankomat
Foto: SITA/Viktor Zamborský

BRATISLAVA 22. apríla (WEBNOVINY) – Kauza bankomatovej mafie bude na Okresnom súde Bratislava I pokračovať v júli. Sudca Juraj M. zároveň ostáva predsedom senátu, ktorý má o prípade rozhodovať. Námietku zaujatosti voči nemu zo strany obžalovaných Jána G. a Martina K. totiž zamietli.

Sudca príde o časť svojho platu

Obžalovaní na predošlom pojednávaní argumentovali, že na sudcu bola podaná obžaloba. Sudcu Juraja M. totiž prokuratúra stíha za to, že údajne nesie zodpovednosť za prepustenie niektorých obžalovaných v kauze bankomatov z väzby na slobodu. Jeho prípadom sa bude zaoberať Okresný súd v Trenčíne. Sudca zamietnutie námietky vysvetlil tým, že platí prezumpcia neviny a celú vec ešte súd neprerokoval.

Sudca Juraj M. dostal minulý mesiac trest od disciplinárneho senátu najvyššieho súdu. Išlo o prieťahy v šiestich prípadoch, ktoré aj priznal. Príde tak o 50 percent platu počas šiestich mesiacov.

Predložené listiny musia preložiť

Na stredajšom pojednávaní obhajca obžalovaných predložil súdu listiny, ktoré majú dokazovať pobyt Jána G. v zahraničí v rôznych obdobiach rokov 2006 až 2008. Keďže niektoré z nich sú v cudzom jazyku, súd sa nimi bude zaoberať po ich oficiálnom preložení. V júli by sa zároveň celý prípad bankomatov mohol chýliť ku koncu

V kauze je obžalovaných sedem ľudí. Prokuratúra im pripisuje krádeže bankomatov po celom Slovensku. Dve boli aj v bratislavských obchodných centrách. Obžalovaným hrozí trest od 10 do 15 rokov, organizátorovi 15 až 20 rokov. Podľa obžaloby bol na čele skupiny Ján G. Vo väzbe sú traja obžalovaní.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom