Obžalovaný z vrážd v Moste pri Bratislave spochybnil svedka

Mŕtvola, zbraň, náboj
Foto: Shutterstock

BRATISLAVA 23. apríla (WEBNOVINY) – Obžalovaný v kauze dvojnásobnej vraždy v Moste pri Bratislave z roku 2004 Branislav Adamčo vo štvrtok na pojednávaní na Okresnom súde Bratislava I spochybňoval dôveryhodnosť svedka Zsolta B. Keďže svedok pred súdom vo štvrtok odmietol vypovedať, prokurátor prečítal výpoveď, ktorú svedok poskytol v prípravnom konaní. Podľa nej sa mu obžalovaný deň po vražde k skutku priznal.

Svedok podľa výpovede pracoval v čase spáchania vraždy v zberni druhotných surovín v Čiernej nad Tisou, ktorú vlastnila Anita K., partnerka obžalovaného. Deň po vražde, teda 30. decembra prišiel do bytu Branislava Adamča, aby si prevzal od jeho družky peniaze na výkup šrotu. Zsolt B. vypovedal, že keď bol u nich, Adamčo čítal na teletexte správu o vražde, pričom údajne povedal: „Doje… som to“.

Svedok sa bojí trestného stíhania

„Svedok klame, keď tvrdí, že som sa mu mal priznať, pretože som skutok nespáchal,“ vyhlásil Branislav Adamčo. Zdôraznil, že svedok Zsolt B. je momentálne stíhaný pre dve vraždy z roku 1997, v inom prípade je obžalovaný z vydierania a v minulosti bol stíhaný za drogovú trestnú činnosť. Podľa obžalovaného sa Zsolt B. spolu z ďalším svedkom v prípade Petrom T. v roku 2007 rozhodli, že zariadia, aby sa dostal do väzenia.

„To preto, aby prebrali aktivity, z ktorých som žil,“ povedal Adamčo. „Odstránili ma a zároveň si tým chcú vyjednať beztrestnosť vo svojich veciach,“ dodal. Zsolt B. pôvodne odmietol pred súdom vypovedať z dôvodu, že si už na nič nepamätá. Prokurátor ho následne poučil, že odmietnuť výpoveď môže len z dôvodu, že by spôsobil trestné stíhanie seba alebo svojej rodiny. Svedok následne vyhlásil, že nebude vypovedať, pretože sa bojí trestného stíhania.

Pre neúčasť svedkov prípad odročili

V procese vo štvrtok vypočuli aj ďalšieho svedka Kamila M., ktorý je známy bývalého policajta Juraja G. Práve Juraj G. mal byť podľa vyšetrovania pôvodnou obeťou vraždy. Podľa svedka mal expolicajt svoj podiel vo viacerých kasínach a pred vraždou jeho družky a syna ich predal jednému z obžalovaných, Karolovi M.

Podľa svedka mal Juraj G. s Karolom M. dobré vzťahy. Zároveň však pripomenul, že v období pred dvojnásobnou vraždou v Moste pri Bratislave na Juraja G. neznámy páchateľ strieľal a takisto ho fyzicky napadli v jednom pohostinstve. Ďalší svedkovia sa na pojednávanie nedostavili, prípad preto odročili na 8. september.

Vražda mladej ženy a chlapca sa stala 29. decembra 2004. Obeťou mal byť bývalý policajt Juraj G., otec chlapca a vtedajší partner zabitej ženy. Páchatelia však v aute omylom zastrelili desaťročné dieťa a ženu.

V procese pred Okresným súdom Bratislava I sú okrem Branislava Adamča obžalovaní aj Nikola P., Jozef B. a Karol M., ktorý je na Belize. V prípade tejto dvojnásobnej vraždy sa koná na tom istom súde aj proces s dvojicou obžalovaných Radoslavom M. a Róbertom B. Prvý menovaný bol podľa prokuratúry objednávateľom vraždy expolicajta.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav AdamčoJozef B.