Očami reportérov: Štvrtý deň

Bez názvu
Peter Mráz Foto: SITA

BRATISLAVA 3. mája (WEBNOVINY) – Aj napriek všakovakým obavám slovenských fanúšikov o priebeh svetového šampionátu zatiaľ všetko prebieha hladko. Organizátori musia mať určite radosť z návštevnosti najmä v bratislavskej Orange aréne, kde na každom zo zápasov panuje vynikajúca atmosféra a voľné miesta zostávajú iba po priaznivcoch potulujúcich sa po chodbách vynoveného štadióna. Ani jeden z účastníkov sa nemôže sťažovať na nedostatok podpory z tribún, okrem Slovákov však určite majú domácu atmosféru aj českí reprezentanti, ktorí si náladu v hľadisku veľmi pochvaľujú.

Už celý pondelok sa niesol v očakávaní duelu Slovákov proti Rusom, ktorý sa uskutoční v utorok večer. Slováci majú v tíme rovnako ich súper veľké hviezdy s obrovskými skúsenosťami a tento zápas bude jedným z najväčších šlágrov základných skupín. Duel oboch rivalov púta o to viac, že obe mužstvá prehrali s Nemeckom a víťaz stretnutia si do kvalifikačnej fázy odnesie bodový zisk, ktorý bude dôležitý pre prípadný postup do štvrťfinále. Všetci si to uvedomujú a veľmi držia Slovákom palce. Jeden z ruských novinárov dokonca urobil medzi slovenskými kolegami menšiu anketu, ako vidia tento zápas. Slováci ako správni patrioti tipovali víťazstvo tímu trénera Glena Hanlona. Uvidíme, či tieto optimistické predpovede podporia hráči SR priamo na ľade.

Tlačové stredisko v Bratislave sa už takmer pred týždňom stalo mojím prechodným domov a dá sa povedať, že si tu nažívame ako jedna rodina. Prekážkou nie je ani spleť jazykov, veď sa tu mieša čeština, slovenčina, slovinčina s ruštinou, nemčinou či fínčinou, nemožno zabudnúť ani na univerzálnu angličtinu. Všetci si tu navzájom Pomáhajú a svoju ruku k dielu pridávajú aj večne usmievajúci sa dobrovoľníci. Ich žlté oblečenie vidím aj pri písaní týchto riadkov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom