Ochrancovia spustili kampaň za zákaz trhov so psím mäsom

Tomohon Extreme Market
Psí trh zvaný Tomohon Extreme Market na indonézskom poloostrove Sulawesi, 24.1.2018 Foto: SITA/AP

JAKARTA 24. januára (WebNoviny.sk) – Viacero indonézskych aj medzinárodných organizácií na ochranu zvierat odštartovalo kampaň za zákaz trhov s psím mäsom, ktoré sú v Indonézii dosiaľ bežné a stali sa dokonca aj vyhľadávanými atrakciami pre zahraničných turistov.

Psí trh zvaný Tomohon Extreme Market na indonézskom ostrove Sulawesi bol dokonca donedávna uvedený ako hlavná atrakcia na webstránke TripAdvisor, ktorá je celosvetovo jedným z najčastejšie používaných cestovných sprievodcov. TripAdvisor tento trh prestal propagovať až po početných sťažnostiach ochrancov zvierat.Mimovládne organizácie sa teraz spojili v snahe dosiahnuť zákaz nielen tohto jedného, ale všetkých podobných trhov na území Indonézie.

Psie mäso konzumuje len zanedbateľné percento Indonézanov

Ako píše agentúra AP, psi sú na takýchto trhoch držaní v tesných klietkach, v ktorých sa nemôžu ani pohnúť. Keď niekto prejaví záujem o čerstvé mäso, predajca psa vyberie, mláti ho po hlave palicou, aby ho omráčil, potom ho najčastejšie ešte zaživa opáli letovacou lampou, aby ho zbavil chlpov, a až následne ho zabije a v požadovanej forme predá.

Psie mäso konzumuje len zanedbateľné percento Indonézanov, keďže však ide o štát s viac ako 250 miliónmi obyvateľov, stále ide o významný segment trhu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom